Doğudaki Sağlık Personeline Maaş Artışı ve Verilecek Haklar

Sağlık Bakanı Doğu ve Güneydoğu'daki şehirlerde görev yapan sağlık çalışanlarına bir takım ayrıcalıklar tanınacağını söyledi.

12400
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki terör bölgesinde tehlikeli şartlarda görevlerini ifa etmeye çalışan sağlık çalışanlarına ek ücret ve bazı ayrıcalıklı haklar tanınacağının müjdesini verdi.

Doğu ve Güneydoğudaki artan terör olayları sebebiyle zor şartlarda sağlık hizmeti vermeye çalışan sağlık personellerine yönelik bazı düzenlemeler yapılacağı yönünde açıklama yapılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda terör saldırıları nedeniyle zor koşullarda görev yapan ve mağduriyet yaşayan sağlık çalışanlarına ek ödeme ve döner sermayelerinde artış yapılacak. Bu bağlamda Hemşirelere yaklaşık bin 500 lira, pratisyen hekimlere 5 bin 500 lira, uzman hekimlere de 11 bin lira ilave ücret ödemesi yapılmak suretiyle bölgede görev yapacak uzman doktora 14 bin, pratisyen hekime 8 bin, hemşirelere ise 4 bin 100 TL maaş verilecek.

Ayrıca doğu ve güneydoğuda en 4 yıl ve üstü görev yapan sağlık personeli istediği ile tayin talebinde bulunabilecek. Bir hafta hastanede nöbet tutup eve gidemeyen sağlık çalışanları için hastane kampüsünde sosyal yönlü lojmanlar yapılacak. Ve yine 112 sağlık personeli için ise vakalara zırhlı ambulanslarla gidecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doğudaki Sağlık Personeline Maaş Artışı ve Verilecek Haklar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!