1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Doktor Acilde çalışmak İstemeyince Dilekçe Yazdı "Hastayı Öldürebilirim"
Doktor Acilde çalışmak İstemeyince Dilekçe Yazdı "Hastayı Öldürebilirim"

Doktor Acilde çalışmak İstemeyince Dilekçe Yazdı "Hastayı Öldürebilirim"

Doktor Acilde çalışmak İstemeyince Dilekçe Yazdı "Hastayı Öldürebilirim"

A+A-

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve acilde nöbet tutan bir hekim kendisini yazdığı dilekçe ile başhekimliğe şikâyet ederek, acil serviste çalışmak için yeterli bilgi ve beceriye sahip olmadığını hastaların ölümüne sebebiyet verebileceğini belirtti.

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ü.Y.E isimli hekim, Hastane Başhekimliğine yazdığı dilekçe ile kendisini şikâyet etti ve öz eleştiride bulundu. Acilde görev yapan pratisyen hekim, yazdığı dilekçede acilde çalışmak için yeterli bilgi beceri ve donanımının bulunmadığını, Acil nöbetlerini Acil Uzmanlarının tutması gerektiğini, Hasta ile ilgili bir durumda hayati tehlikeye sokabilecek hatalar yapabileceğini belirtti.

Hastane Başhekimliği ile Kamu Hastane Birliğine taşınan mesele genel sekreterlik ise pratisyen hekimin acil serviste nöbet tutmasının yasal olduğunu belirtti. Hastane Yönetimi ise Ü.Y.E isimli hekimden eksik olduğu konuları sıralayarak iletmesi talep edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.