Doktora Yönelik Şiddet Nedeniyle Sağlık Personelleri İş Bırakacak

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli bir doktorun hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösteren sağlık personelleri bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde tüm gün iş bırakacak

9528
Daha Fazla Göster

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir doktorun darbedilmesine tepki amacıyla, hastane personeli bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde tüm gün iş bırakma kararı aldı.

İstanbul Tabip Odası’nın öncülüğünde fakülte önünde toplanan sağlık personeli, önceki gün Çocuk Hastalıkları Kliniği’nde görevli Dr. Gözde Apaydın’ın bir hasta yakını tarafından darbedilmesine tepki gösterdi.Grup adına basın açıklamasını okuyan aynı hastanede görevli asistan hekim Firuze Erbek Alp, Dr. Apaydın’a dört gün iş göremez raporu verildiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadıklarını belirten Alp, şunları kaydetti: “Sözde bahanelerle yaşamın olağan akışı içinde görülmeye başlanılan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin mutlaka önü alınmalıdır. Bu amaca yönelik olarak hastanemizde herhangi bir şiddete maruz kalınması durumunda konunun anında güvenlik birimlerine, adli birimlere intikalini sağlayan ‘beyaz kod’ sisteminin pratik uygulamaya geçirilmesini ve Çocuk Acil Kliniğindeki çalışma koşullarının iyileştirilerek, çalışma ortamının daha güvenlikli hale getirilmesini talep ediyoruz.” 

Sağlıkta şiddetin bir an önce sona erdirilmesini ve ayrıca tüm ülkede barışın dilinin egemen olmasını dilediklerini söyleyen Alp, “Şiddete bir kez daha ‘dur’, ‘bu son olsun’ demek için bugün Çocuk Hastalıkları Kliniğinde iş bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının ve değerli halkımızın desteğini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doktora Yönelik Şiddet Nedeniyle Sağlık Personelleri İş Bırakacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!