1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Doktorlarımız Teşhis ve Tedavide Çok Başarılı Ya Cihazlar?
Doktorlarımız Teşhis ve Tedavide Çok Başarılı Ya Cihazlar?

Doktorlarımız Teşhis ve Tedavide Çok Başarılı Ya Cihazlar?

MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri TBMM Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taraf

A+A-

MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri TBMM Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılması için yazılı soru önergesi verdi. Özcan Yeniçeri verdiği yazılı soru önergesinde Ülkemizde bulunan Hekimlerin teşhis ve tedavide bir hayli başarılı olduğunu lakin teşhis ve tedavide kullanılan cihazların ve aletler konusunda dışa bağlılığımızdan bahsederek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na 2 Soru Yöneltti. İşte O yazılı Soru Önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MÎLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorulanının Sağlık Bakam Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ

Ankara Milletvekili

Ülkemizin doktorları teşhis ve tedavide çok başarılı olduğu ancak teşhis ve tedavide kullanılan cihazların ve aletlerin yapımında daha çok dışa bağımlılık bulunduğu konunun uzmanlarınca çeşitli platformlarda ifade edilmektedir.

Buradan hareketle;

1.Tıbbi araç ve gereçlerde yaşandığı ifade edilen dışa bağımlılık sorununun aşılması için yürütülmekte olan çalıma ile projeler var mıdır? Var ise bunlar hangileridir ve ne aşamadadır?

2.Tıbbi araç ve gereçlerde yaşandığı ifade edilen dışa bağımlılık sorununun aşılması için ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla yürütülmekte olan ortak çalışma ile projeler var mıdır? Var ise bunlar hangileridir ve ne aşamadadır?

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.