1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doktorlarımız ve Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır
Doktorlarımız ve Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır

Doktorlarımız ve Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır

Doktorlarımızın Da Birer İnsan Olduğunu Gösteren İç Yakan Bir Fotoğraf

A+A-

 Ülkemizde sürekli olarak hakaret ve şiddete maruz kalan doktorların da bir insan olduğunu ve onlarında sonuçta bir vicdan sahibi , yaşanan olaylar karşısında üzüntü duyacaklarını ve acımıza ortak olduklarını  gün geçtikçe millet olarak  unutmaktayız.

Yoğun bir iş temposu ve stresli bir meslek olan sağlık alanı doktorlar için ve sağlık çalışanları için çok yıpratıcı birer meslek grubudur.

Bir yakınınızı kaybettiğiniz zaman doktor yanınıza gelir ve maalesef hastamızı kaybettik der ve gider ve hasta yakını ne kadar insanlıktan uzak normal bir durum muş gibi söyleyip gitti diye düşünebilir.

Fakat bu durumun aslında böyle olmadığını ve doktorlarında aslında kaybettikleri hastaları için büyük üzüntü duyduğunu aslında bütün üzüntülerini içlerine atarak hasta yakınlarına karşı bu üzüntülerini onların daha fazla yıkılmamaları için belli etmediklerini bilmeliyiz.

Doktor ve sağlık çalışanları için şiddet her geçen gün artmaktadır öyle ki geçtiğimiz günlerde ülkemizde meydana gelen trajik-komik bir olay yaşandı, doktorun hastasına vermiş olduğu uyku ilacı neticesinde hasta yakının genç bir hasta olan ve uyku ilacının etkisinde olduğu için  sabah uyanmadığını görerek doktorun verdiği ilac yüzünden  öldüğünü  zannedip sağlık ocağını basıp doktoru darp etmesi çok düşündürücü bir durumdur.

Aslında çok fedakar olan doktorlar kendi yakınlarına zarar veren katil, hırsız veya herhangi bir nedenden dolayı suçlu olan ve yaralı durumda olan hastaya bile düşünmeden müdahale edip görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için savaşıp dururlar.

İşte Doktorların Aslında birer insan olduklarını ve onlarında bizim gibi üzüldüklerini gösteren dün gece Kaliforniya’da yaşanmış  çok güzel bir örnek.

 

Kaliforniyada dün gece yaşanan bir olay sonrası medyaya yayılınca çok büyük ilgi gördü. Hastasını kaybeden bir doktor üzüntüsünü içine atamadı ve hastane bahçesine çıkarak bir duvarın önünde ağlamaya başladı aynı hastanede doktor olan başka bir arkadaşı ise bu olayı görerek doktor arkadaşının fotoğrafını çekip sosyal medyada yayınladı.NickMoore911 kullanıcı adıyla doktor arkadaşının fotoğrafını paylaşan kişi fotoğrafın altına bu doktor hastasını kurtarmayı başaramadı diye not yazdı. Kendisi de doktor olan NickMoore911 adlı kullanıcı yayınladığı notun devamında “ Bizim çalışma alanımızda bu durum sık yaşanıyor. Genelde kaybettiğimiz hastalarımız çok yaşlı , hasta yada bazen ikisi birden oluyor. Ancak bu sefer ölen hasta 19 yaşındaydı. Bazen böyle bir hastayla ilgilendiğinizde yaşadıklarınız size bir darbe bırakır” NickMoore911 fotoğrafı herkesle paylaşmak istediğini, çünkü bu anın yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgide çalışan insanların her gün yaşadıklarına ışık tuttuğunu söylüyor ve  “İnsanlar doktorların da en az hastalar kadar insan olduklarını bilmeliler. Bu fotoğraf da bunu gösteren en önemli kanıtlardan birisi” diyerek fotoğrafın altına not düştü.

Ülkemizde de her geçen gün artan sağlık personeline ve çalışanlarına yapılan şiddet olayları karşısında bütün yurttaşlarımızın doktorların ve sağlık çalışanlarının ne kadar önemli ve zor bir meslek grubunda çalıştıklarını unutmadan gerekli saygıyı ve sevgiyi göstermeleri gerekmektedir. Unutmayalım ki sağlık çalışanları bizim ve sevdiklerimizin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürebilmeleri için çalışmaktadırlar.

İŞTE DOKTORUN HASTASINI KAYBETTİK DEN  SONRA YIKILDIĞI O AN.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.