1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dört Kuruma 49302 Yeni Personel Alımı İlanları Neden Bekletiliyor
Dört Kuruma 49302 Yeni Personel Alımı İlanları Neden Bekletiliyor

Dört Kuruma 49302 Yeni Personel Alımı İlanları Neden Bekletiliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına 49 bin 302 personel alımı için duyurular yapıldı. 49 bin 302 personel alımı için 4 kamu kurum ve kuruluşunun ilanları ne zaman yayımlanacak? Adayların beklentileri ve alım yapılacak kurumlar!

A+A-

2018 yılı personel ve işçi alımları kapsamında dört kurum için duyurular yapılmıştı. Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tarım Bakanlığı için açıklanan personel alımlarının başlatılması veya başlatılacağı tarihlerin duyurulması talep ediliyor.

Öncelikle Sağlık Bakanlığına taşeron işçilik sisteminin sona ermesinden sonra 19 bin sağlık işçisi alımı yapılacağı belirtilmişti. 2017 ve 2018 yılları için toplam 19 bin personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Bu alımdan anca 5 bin 298 işçi alımı için başvurular alındı ve sonuçlar bekleniyor.

2018 yılı da sona ermesine rağmen daha 2017 yılının alımları bile tamamlanamadı. 2019 yılı başlamadan önce tamamlanması gereken 2017 ve 2018 yılı sağlık işçisi alımı süreçlerine dair detayların yayımlanması veya duyurulması gerekiyor.

Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğüne Hakim ve Savcı alımları olmak üzere toplam 16 bin 100 yeni personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bakan Gül’ün açıklamasında hakim ve savcı alımları için Aralık ayında ilana çıkılacağı diğer Bakanlık ve CTE alımlarının yakında başlatılacağı söylenmişti fakat 1 ay geçmesine rağmen henüz ilanlar yayımlanmadı.

7 Ekim itibarıyla KPSS lise sınavı yapıldı. Önlisans için süreç daralıyor. Bu saatten sonra artık Adalet Bakanlığı alımlarının 2016 KPSS puanıyla değil tüm mezuniyetler için 2018 KPSS ile yapılmasını beklemekteyiz. Her an yayımlanacak bir duyuru olsa bile, başvuru vb. tarih durumları itibarıyla Adalet ve CTE alımlarının önlisans KPSS sonuçlarından sonra bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığının duyurduğu ve 2018 yılı 9 bin 500 personel alımının da yapılacağı belirtilmişti ve duyurusu yapılmıştı. 2018 yılının 2’nci dönem alımları kapsamında Adalet Bakanlığı gibi bu saatten sonra yine aynı şekilde 2018 DHBT’den sonra olmasını bekliyoruz. Şimdiye kadar başlatılması gereken ilanlardan maalesef herhangi bir haber henüz yok!

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin personel alımını da unutmamak gerekiyor! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının GTHB ismi değişse de Tarım ve Orman Bakanlığı olarak 10 bin personel alımı yapılacağına dair sözlerin unutulmamasını bekliyoruz. Bakanlığın bu konuda adayların taleplerini görmezden gelmemesini istiyoruz.

2016 KPSS ile yeterli bir alım yapılamayan süreç 2018 KPSS’de de aynı olmasın Umuyoruz 2018 KPSS puanları da 2016 gibi etkisiz kalmaz ve Tarım ve Orman Bakanlığı için vaadedilen 10 bin personel alımı bir an önce gerçekleştirilir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler