1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. DPB, 12 Aydan Az Süre Çalışan Taşeronlara Başvuru Duyurusu Yayımladı
DPB, 12 Aydan Az Süre Çalışan Taşeronlara Başvuru Duyurusu Yayımladı

DPB, 12 Aydan Az Süre Çalışan Taşeronlara Başvuru Duyurusu Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından, oniki aydan az süreli taşeron şirketlerde çalışanlara ilişkin duyuru yayımlandı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından, oniki aydan az süreli taşeron şirketlerde çalışanlara ilişkin duyuru yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığına ulaşan bilgilerde, kamuda bir yıldan az süreyle çalışan alt işveren işçilerine statü değişikliğine ilişkin başvuru imkânı sağlanmadığı ifade edildiği belirtildi.

Gerek 696 sayılı KHK’nın 127 nci maddesinde, gerekse bu kapsamda yayımlanan Usul ve Esasların 19 uncu ve 44 üncü maddelerinde; kapsamdaki idarelerde ve mahalli idare şirketlerinde oniki aydan az süreyle çalışmakta olan işçilere de en son hizmet alım sözleşmelerinde öngörülen dönem ve çalışma süreleriyle sınırlı olmak kaydıyla geçici işçi pozisyonlarında (mahalli idare şirketlerinde işçi statüsünde geçici olarak) istihdam edilmek üzere başvuru imkânı sağlandığı ifade edildi.

Bu nedenle, düzenleme kapsamındaki idare ve mahalli idare şirketlerinin, yükümlülüklerini yerine getirmek üzere söz konusu çalışanlardan gerekli nitelikleri taşıyanların da başvurularını aynı şartlarda almaları gerektiği açıklandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.