1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB 2014/1 Tercih Kılavuzunda Yapılan Düzeltme Hakkında Duyuru Yayımladı
DPB 2014/1 Tercih Kılavuzunda Yapılan Düzeltme Hakkında Duyuru Yayımladı

DPB 2014/1 Tercih Kılavuzunda Yapılan Düzeltme Hakkında Duyuru Yayımladı

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2014/1 Tercih Kılavuzunda Yapılan Düzeltme Hakkında Duyuru

A+A-

Devlet Personel Başkalığının yaptığı duyuru aşağıda verilmiştir.

 

Başkanlığımızca 08/12/2014 tarihinde yayımlanmış olan “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2014/1tercih Kılavuzu”nun “4.YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI” kısmında yer alan “4.6.” maddesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yerine sehven “DPB” yazılmış olup, kılavuzun ilgili bölümü aşağıdaki şekilde düzeltilmiştir.

 “Adaylar, Bakanlıkça bildirilen öğrenim düzeyi dışında bir öğrenim düzeyinden tercihte bulunamayacaklardır. Ancak Bakanlıkça gönderilen hak sahipleri listesinde yer aldığı öğrenim düzeyinden daha üst bir öğrenim düzeyinden mezun olan adayların bu düzeyden KPSS’ye girmiş olmak ve ilgili düzeyden mezun olduğunu gösteren mezuniyet belgesi veya diplomayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ulaştırmak suretiyle mezuniyet düzeyinin değiştirilmesini sağlamak kaydıyla bu öğrenim düzeyinden tercihte bulunmaları mümkündür.

 Bu itibarla tercih yapacak adaylar arasında yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların öğrenim durumlarının güncellenmesini sağlamak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına (İl Müdürlüklerine) başvurmaları gerekmektedir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2014/1 Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.