1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DPB, 2018/1 Tercih Robotunu Neden Yayımlamıyor
DPB, 2018/1 Tercih Robotunu Neden Yayımlamıyor

DPB, 2018/1 Tercih Robotunu Neden Yayımlamıyor

ÖSYM tarafından 2018/1 tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından 1472 kadroya memur alımı için başvurular 26 Haziran'da başladı. Fakat Devlet Personel Başkanlığı 2018/1 KPSS tercih rehberini halen yayımlamadı.

A+A-

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2018/1 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme için başvurular 26 Haziran 2018 itibarıyla ÖSYM’de başladı. Fakat DPB’de yayımlanması gereken “KPSS tercih rehberi” e-Devlet üzerinde halen yok!

KPSS tercih rehberi her merkezi alımın ardından aynı gün içerisinde e-Devlet üzerinde yayımlanmakta ve KPSS adayları için tercih robotu hizmeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından sunulmaktadır. 2018/1 KPSS başvurularının başlamasının ardından 4 gün geçti ama DPB KPSS tercih rehberini maalesef yayımlamadı.

e-Devlet üzerinden KPSS tercih rehberinde halen KPSS 2017/2 robotu bulunuyor ve adaylar resmi olarak yayımlanan tercih robotunda kadrolara rahatlıkla ulaşamıyor!

Lise, önlisans ve lisans için toplam bin 472 kadro bulunuyor ve KPSS 2018/1 için başvurular 5 Temmuz 2018’e kadar devam ediyor. KPSS için başvuru ücreti de 6 Temmuz’a kadar ödenebilecek.

KPSS 2018/1 tercih robotunun unutulduysa Devlet Personel Başkanlığının e-Devlet üzerinde yer alan “KPSS Tercih Rehberi” üzerinden yayımlanmasını bekliyoruz. Umarız DPB KPSS 2018/1 adayları için tercih robotunu bu hafta içerisinde yayımlamasını bekliyoruz.

Genel Bilgiler (KPSS tercih kılavuzu) için TIKLAYINIZ. Özel Koşullar için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZÖn Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZLisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler