1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB 226 Memur Kadrosu Atama Sonuçları Açıklandı
DPB 226 Memur Kadrosu Atama Sonuçları Açıklandı

DPB 226 Memur Kadrosu Atama Sonuçları Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı DPB 226 şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurasını tamamladı ve sonuçlar açıklandı. Memur atama sonuçları için tıklayınız.

A+A-

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 226 şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurası, 6 Ekim 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildi.

 

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 226 istihdam hakkı sahibinden; 7’sinin mühendis, 12’sinin öğretmen, 5’inin tekniker, 17’sinin teknisyen unvanlı kadrolara, 19’unun ise öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak veteriner hekim, sportif eğitim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, çocuk eğiticisi, unvanlı kadrolara ataması gerçekleştirildi.

 

Bknz: Devlet Personel Başkanlığı 226 Memur Kadrosuna Atamaları Gerçekleştirdi

Bknz:Torba Yasada Şehit Yakınları İçin Verilen Hizmetli Unvanının Memur Olarak Değiştirilmesi Bekleniyor

 

71’inin memur unvanlı kadrolara, 94’ ünün hizmetli  unvanlı kadrolara, 1’ inin   ise işçi kadrolarına atama teklifleri gerçekleştirildi.  Atananların 131’i erkek, 95’i kadındır.  Atama teklifleri E- uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının;

 

19’u üniversite, 20’si bakanlık ve bağlı kuruluşu,  2’si kamu iktisadi teşebbüsü,  1’i askeri kurum olmak üzere toplam sayısı 42 olarak açıklandı. İlgililer atama teklif sonuçlarına 6 Ekim 2017 tarihi saat 17.00 itibariyle açıklandı. Aşağıdaki internet adresinden sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

 

Bknz: Atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

Bknz: 3713 Sayılı Kanunun Gereği 226 Şehit ve Gazi Yakını Ataması Yapılacak

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.