DPB 3713 İle Açıktan Memur Atama ve Kadro Bildirim Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan açıktan memur atamaları hakkında duyuru yayımlandı.

32695
Daha Fazla Göster

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan açıktan memur atamaları hakkında duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarının 3713 sayılı Kanun kapsamında talep ettikleri memur kadro ve pozisyonları ile sayılarını 31 Temmuz 2017 tarihine kadar güncellemeleri gerektiği belirtildi.

Devlet Personel Başkanlığınca şehit yakını,  gazi ve gazi yakınları 3713 sayılı Kanun kapsamında açıktan atama ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştiriliyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilenlerin isimleri Devlet Personel Başkanlığına bildiriliyor. Devlet Personel Başkanlığı da bu vatandaşları talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atıyor.

DPB tarafından yapılan açıklamaya göre; 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşları E-uygulama sistemine kadro ve pozisyon bildirimi yapmaktadır. Bu kapsamda, Devlet Personel Başkanlığınca yapılan atama teklifleri de dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarının talep ettikleri kadro ve pozisyon unvan ve sayılarını 31.07.2017 tarihine kadar güncellemeleri gerekmektedir, yapılacak atama tekliflerinde Temmuz 2017 tarihi itibariyle girilen talepler esas alınacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DPB 3713 İle Açıktan Memur Atama ve Kadro Bildirim Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!