1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB 3713 İle Açıktan Memur Atama ve Kadro Bildirim Duyurusu
DPB 3713 İle Açıktan Memur Atama ve Kadro Bildirim Duyurusu

DPB 3713 İle Açıktan Memur Atama ve Kadro Bildirim Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan açıktan memur atamaları hakkında duyuru yayımlandı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan açıktan memur atamaları hakkında duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarının 3713 sayılı Kanun kapsamında talep ettikleri memur kadro ve pozisyonları ile sayılarını 31 Temmuz 2017 tarihine kadar güncellemeleri gerektiği belirtildi.

Devlet Personel Başkanlığınca şehit yakını,  gazi ve gazi yakınları 3713 sayılı Kanun kapsamında açıktan atama ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştiriliyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilenlerin isimleri Devlet Personel Başkanlığına bildiriliyor. Devlet Personel Başkanlığı da bu vatandaşları talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atıyor.

DPB tarafından yapılan açıklamaya göre; 3713 sayılı Kanunun Ek-1 inci maddesi çerçevesinde tüm kamu kurum ve kuruluşları E-uygulama sistemine kadro ve pozisyon bildirimi yapmaktadır. Bu kapsamda, Devlet Personel Başkanlığınca yapılan atama teklifleri de dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarının talep ettikleri kadro ve pozisyon unvan ve sayılarını 31.07.2017 tarihine kadar güncellemeleri gerekmektedir, yapılacak atama tekliflerinde Temmuz 2017 tarihi itibariyle girilen talepler esas alınacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.