DPB, 3713 Sayılı Kanunla 286 Memur Ataması Yapacak

3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında 286 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacak. Atama 25 Ocak 2019 Cuma günü Devlet personel Başkanlığı tarafından duyuruldu.

51044
Abone Ol
Daha Fazla

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci maddesine göre 286 memur ataması yapılacağı belirtildi. Atamalar yarın gerçekleştirilecek.

3713 sayılı Kanunla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (286) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası, 25 Ocak 2019 Cuma günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

286 memur atamasına dair kura sonuçlarına 25 Ocak 2019 tarihi saat 17.00 itibariyle Devlet Personel Başkanlığı DPB internet sitesinden ulaşılabilecek.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun Ek 1’nci maddesi gereği atamalara dair atamalar şu şekilde yapılmaktadır: Kamu kurum ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları, il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları, özel kanunla kurulan diğer her türlü kamu kurum ve kuruluşlarına atamalar yapılmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadroları ile sözleşmeli personel pozisyonlarına ve sürekli işçi kadrolarına bu madde hükümleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen ve Başkanlıkça kura sonucu atama teklifi yapılanları atama yapılmaktadır.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!