1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB, 3713 Sayılı Kanunla 580 Memur Atama Duyurusu Yayımladı
DPB, 3713 Sayılı Kanunla 580 Memur Atama Duyurusu Yayımladı

DPB, 3713 Sayılı Kanunla 580 Memur Atama Duyurusu Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı DPB, 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 530 memur ataması yapıldı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 14 Eylül 2018 tarihinde 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 580 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın ataması gerçekleştirildi.

580 memur atamasına esas belgeler ve göreve başlama işlemlerine dair tarihler Bakanlıklar ve kurumlar tarafından ayrı ayrı ilan edilecektir. My memur olarak tüm bu atama süreçleri ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

DPB’den yapılan açıklamada Aile Bakanlığı tarafından atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındığı belirtildi.

580 memur ataması şu branşlara yapıldı! 110’unu öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, mimar, sosyolog, psikolog, programcı, hemşire, öğretmen, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 186’sı memur unvanlı kadrolara, 266’sı hizmetli unvanlı kadrolara, 18 kişi ise işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi. 358’si erkek, 222’si kadın memur ataması gerçekleştirildi.

Atama teklifleri e-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşların; 21’i bakanlık ve bağlı kuruluşu, 33’ü üniversite, olmak üzere toplam sayısı 54’tür. Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler