1. HABERLER

  2. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

  3. DPB ,5 Üniversite 85 Akademik Personel Alımı İlanını Yayımladı Mart 2019
DPB ,5 Üniversite 85 Akademik Personel Alımı İlanını Yayımladı Mart 2019

DPB ,5 Üniversite 85 Akademik Personel Alımı İlanını Yayımladı Mart 2019

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre 5 farklı Üniversite Toplam 85 akademik personel alımı gerçekleştiriyor. Akademik personel alımı hangi üniversitelere olacak? Başvurular ne zaman? Hepsinin cevabı haberimizde yer alıyor.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre farklı bölgelerde yer alan üniversitelere akademik kadrolara personel yerleştirmesi yapılacak. İşte o Üniversiteler..

Balıkesir üniversitesi 11 Akademik Personel Alımı Yapıyor.

11 akademik personel alım ilanında 1 profesör,1 doçent,9 Dr. Öğretim Görevlisi kadrolarına olacak. Akademik kadrolara yerleştirme Tıp Fakültesine olacak. Adaylar Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi, e-posta adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gerekiyor. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacak. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramayacaklar. Son başvuru tarihi ise 28 Mart 2019 olduğu belirtiliyor.

Burdur Mehmet Akif Üniversitesi 6 Akademik Personel Alımı Yapıyor.

Yapılacak olan akademik alım 5 Dr. Öğretim Üyesi, 1 profesör kadrolarına olacak. Profesör kadrosu için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvuru yapacaklar.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime başvuracaklar. Akademik personel alımı için son başvuru tarihi ise 26 Mart 2019 olduğu belirtiliyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 3 Akademik Personel Alımı Yapıyor.

Doktor Öğretim Görevlisi olarak yapılacak alımda akademik personel adayları Hukuk Fakültesine yerleştirilecek. Adaylar başvuru Formu, Ek-2 Formu, Öz Geçmiş, Mezuniyet Belgelerinin Onaylı Örneği, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, İki Adet Fotoğraf ve Dört Adet Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Kapsayan CD ile başvurularını tamamlayacaklar. Posta ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ilan için son başvuru tarihi 28 Mart 2019 olduğu belirtiliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel Alımı Yapıyor.

Profesör ve Doçent adayları başvurmak istedikleri anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 6 nüsha (Doçent kadroları için 4) dosya ile Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na başvurmaları isteniyor. Dr. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvurmak isteyen adaylar ilgili birimlere başvuru yapacaklar.

 

Akademik Personel alımına Dr. Öğretim Görevlisi kadrosunda başvurmak isteyen adaylar, istedikleri Anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, Yabancı Dil Belgesini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 4 nüsha ile beraber doçentlik belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte ilgili fakültelere başvurmaları isteniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Personel alımına son başvuru tarihi ise 26 Mart 2019 olarak belirtiliyor.

Kastamonu Üniversitesi 23 Akademik Personel Alımı Yapıyor.

Akademik personel adayları, müracaat ettiği kadroya ait, birim, bölüm bilgilerini içeren müracaat dilekçesi, Özgeçmiş 4 adet fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Yabancı Dil Evrakı, Erkek adaylar için Askerlik Durum Evrakı, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Evrakı veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ile başvuru yapacaklar. Ayrıca adaylar doçentlik Evrakı (Tasdikli suretleri), Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 nüsha) ile başvuru yapacaklar.

Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı Kadrolara müracaat edemeyecekler. Profesör ve Doçent kadrosuna müracaat eden adaylar daimi Müddetli çalıştırılacak. Akademik personel alımı için son başvuru tarihi ise 27 Mart 2019 olduğu belirtiliyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler