1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DPB, 5510 Sayılı Kanunla 55 Memur Atama Duyurusu
DPB, 5510 Sayılı Kanunla 55 Memur Atama Duyurusu

DPB, 5510 Sayılı Kanunla 55 Memur Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının atama teklifleri gerçekleştirildi. 55 memur için atama gerçekleştirildi. Atama kura sonuçları için tıklayınız.

A+A-

14 Kasım 2018 tarihi itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından Sosyal sigortalar ile genel sağlık sigortası bakımından kişileri güvence altına almak; bu sigortalardan yararlanacak kişileri ve sağlanacak hakları, bu haklardan yararlanma şartları ile finansman ve karşılanma yöntemlerini belirlemek; sosyal sigortaların ve genel sağlık sigortasının işleyişi ile ilgili usul ve esasları düzenleyen 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu gereği 55 memur atama duyurusu yayımlandı.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununu gereği 10 Haziran 2003 tarihi ile 13 Mayıs 2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlandığı belirtildi.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 55 hak sahibi için 14 Kasım 2018 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için ilerleyen süreçlerde kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir denildi. Atama kura sorgu ekranı için TIKLAYINIZ.

atamamaden2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler