DPB görevden uzaklaştırılanların yerine alınacak memur alımı hakkında açıklama yaptı

Devlet Personel Başkanlığı DPB Kamu personeli atamaları hakkında önemli duyuru yayınladı. DPB görevine son verilen devlet memurlarının yerine alınacak kadro ve pozisyonlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

23324
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Personel Başkanlığı DPB, görevine son verilen devlet memurlarının yerine alınacak kadrolar için resmi internet sitesi üzerinden duyuru yayınladı. DPB, görevi sona erdirilen personele ait kadro ve pozisyonlara herhangi bir prosedüre uyulmaksızın atama yapılacağı şeklinde spekülasyonlar yapıldığını ifade etti. Kamu hizmetinde herhangi bir aksaklığa sebep olmamak adına, görevi sona erdirilen personele ait kadro ve pozisyonlara istihdam sağlanmasının zorunlu olduğunu belirtti.

Devlet Personel Başkanlığı DPB yaptığı duyuruda, bu kapsamda atama yapılacak her bir kadro ve pozisyona şu anki atama usulü ne ise yani KPSS sonucuna göre doğrudan yerleştirme veya KPSS sonucuna göre sözlü sınavla personel alımı yapılacağını ilan etti. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS dikkate alınarak alımların yapılacağı daha önce farklı Bakanlar tarafından da dile getirilmişti.

Bazı sitelerde yayınlanan, görevine son verilen kamu personellerinin yerine 70 bin memur alımı yapılacağı haberleri dolaşmaktadır. Bu tarz haberlere itibar etmemenizi My Memur ailesi olarak da belirtiyoruz. Bildiğiniz üzere şu an görevine son verilen memur sayısı açıklanmadı. Sadece açığa alınan kamu personel sayısı belli oldu. Açığa alınan kamu personellerinden kaç tanesinin görevine son verileceği belli olduktan sonra kamuya alım yapılacak kişi sayısı belli olacaktır. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 sene önce

    Mymemur lütfen sağlık bakanlığı alımı için sağlık bakanlığından alımlar hakkında bilgi verilmesi için haber yapın.

  2. 5 sene önce

    iyi günler ankarada ikamet etmekteyim mesleğim şöförlük ağır vasıta büyuk küçük araç kullanmaktayım işe ihtiyacım var bilginize tel,0535 377 57 72

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!