1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB, İş Mahkemeleri Kanunu Kapsamında KİT ve Kamu Personellerini Açıkladı
DPB, İş Mahkemeleri Kanunu Kapsamında KİT ve Kamu Personellerini Açıkladı

DPB, İş Mahkemeleri Kanunu Kapsamında KİT ve Kamu Personellerini Açıkladı

Bazı Kamu İktisadi Teşebbüsleri ile özelleştirme programında yer alan kamu kuruluşlarında istihdam edilen kapsamdışı işçi statüsündeki personele ilişkin açıklama yaptı. İş Mahkemeleri Kanunu kapsamında yer alan KİT’leri açıkladı.

A+A-

25 Ekim 2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye KHK ek üçüncü madde ilave edilmiştir.

Mezkur madde ile Kararnamenin ek 1 inci ve geçici 9 uncu maddelerine tabi teşebbüs ve bağlı ortaklıklarda toplu iş sözleşmesi kapsamı dışında çalışan personel ile bu teşebbüs ve bağlı ortaklıklar arasında, iş ilişkisi nedeniyle sözleşmeden veya kanundan doğan her türlü hukuk uyuşmazlıklarına ilişkin dava ve işler iş mahkemelerinde görülecektir.

Bu kapsamda personel istihdam eden kurumlar aşağıda yer almaktadır. 

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş. (KBİ) Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KIYEM), Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.(TDİ), Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. (TEMSAN) ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) olarak belirlendi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler