1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB; KİT, Türkiye Kalkınma ve İller Bankası ile PTT’de Sözleşmeli Personel Ücretlerinde Değişiklik Yaptı
DPB; KİT, Türkiye Kalkınma ve İller Bankası ile PTT’de Sözleşmeli Personel Ücretlerinde Değişiklik Yaptı

DPB; KİT, Türkiye Kalkınma ve İller Bankası ile PTT’de Sözleşmeli Personel Ücretlerinde Değişiklik Yaptı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş,  İller Bankası A.Ş’de ve PTT A.Ş.’de 2016 VE 2017 yıllarında uygulanacak ücretlerin tespitine ilişkin tebliğde değişiklik yaptı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Türkiye Kalkınma Bankası Anonim Şirketi, İller Bankası Anonim Şirketinde ve PTT Anonim Şirketinde 2016 ve 2017 yıllarında uygulanacak ücretlerin tespitine ilişkin tebliğde değişiklik yaptı. 14 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

22 Ocak 1990 tarihli ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 9 ve ek 1 inci maddelerine tabi kuruluşlarla, bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamı dışında kalan ve 15 Aralık 2000 tarihli ve 4603 sayılı Kanuna tabi olmayan kamu bankaları ile PTT A.Ş’de sözleşmeli personel ve yöneticilerle ilgili ücret tespitinde değişiklik yapıldı

 

Bu kapsamda kamu bankaları ile PTT Anonim Şirketinde çalışan kapsam dışı ve sözleşmeli personel ile bu kuruluşlar ile kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları ve iştiraklerinin yönetim kurulu başkan ve üyeleri, denetim ve tasfiye kurulu üyeleri ile denetçilerine 2016 ve 2017 yıllarında uygulanacak ücretlerin tespitine ilişkin Yüksek Planlama Kurulu Kararı yayımlandı.

 

18 Temmuz 2017 tarihli Yüksek Planlama Kurulu Kararında değişiklik yapılmasına ilişkin 12 Ekim 2017 Yüksek Planlama Kurulu Kararı şu şekildedir:

 

Yüksek Planlama Kurulu tarafından Yüksek Planlama Kurulunun 18 Temmuz 2017 Kararının Bazı Kurum ve Kuruluşlarda 2016 Yılı Yönetim, Denetim ve Tasfiye Kurulu Üyelik Ücretleri başlıklı 2’nci maddesinin 1’inci fıkrasında yönetim kurulu başkanı ücretlerine ilişkin olarak yer alan “yönetim kurulu başkanına bu ücretin iki katı” ibarelerinin 18 Temmuz 2017 tarihli Kurul Kararının Resmî Gazetede yayımı tarihinden itibaren yürürlüğe girmesine karar verildi.

 

Ayrıca söz konusu yönetim kurulu başkanı ücretlerinin, 01 Ocak 2016 tarihinden 18 Temmuz 2017 tarihli Kurul Kararının Resmî Gazetede yayımı tarihine kadar uygulanmak üzere Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. ve İller Bankası A.Ş. yönetim kurulu başkanlarına net 2 bin 729 TL’yi aşmayacak şekilde Genel Kurul tarafından belirlenen miktarda aylık ücret verili hükmü şu şekilde değiştirildi.

 

Özelleştirme kapsam ve programında bulunup kamu payı %50’nin üzerinde olan kuruluşlar dâhil kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının yönetim kurulu başkanlarına 2 bin 729 TL tutarında net aylık ücret verilir şeklinde yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.

 

Bknz: Kararın tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler