DPB, lisans KPSS başvuru son günü için uyarı yaptı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ve uyarıda 2 yılda bir yapılan B grubu KPSS sınavı için ve merkezi atamalarda bu kadrolara başvuru yapmak için bu sınava girilmesinin şart olduğunu açıkladı. İşte tüm detaylar.

18448
Daha Fazla Göster

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan açıklamada 2016 KPSS başvurularının 31 Mart 2016’da sona ereceği bildirildi ve bu sınava başvuru yapacak olan adaylara bir takım uyarılarda bulundu. 2 yılda bir yapılan KPSS B grubu için özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlara yer verildi. Devlet Personel Başkanlığı’nın açıklamasında KPSS başvurularının daha önceden belirtilen 2016 KPSS takvimine göre işlediğini ve takvime uygun olarak da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından internet adresi üzerinden yayımlanan 2016 Lisans Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Kılavuzunda belirtilen esas ve usüllere göre 17-31 Mart 2016 tarihleri arasında alınmaya devam ettiğini belirterek başvuruların yarın sona eriyor.

Ödemelerin ise 1 Nisan 2016 23:59’da internetten sona ereceğini bildirdi. Bankalara son ödeme günü ise mesai saatleri içerisinde 1 Nisan günü sona erecek. Her sınav için başvuru ücreti 55 TL olarak belirlenmişti. Tüm sınava girecek bir aday toplam 220 TL ödeme yapmak zorunda.

Devlet Personel Başkanlığı yaptığı uyarıda özellikle lisans düzeyinde 22 Mayıs 2016 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılacak olan KPSS’ye başvuracak adayların B grubu kadrolar için KPSS’nin iki yılda bir yapıldığını ve bu sınava girmeyen adayların KPSS merkezi yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını dikkate alarak başvurularını yapmaları ve en geç 31 Mart 2016 tarihinde KPSS başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DPB, lisans KPSS başvuru son günü için uyarı yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!