1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. DPB’den 3713 İle Atanan Memurlarla İlgili Açıklama
DPB’den 3713 İle Atanan Memurlarla İlgili Açıklama

DPB’den 3713 İle Atanan Memurlarla İlgili Açıklama

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan devlet memurları ile ilgili açıklama yaptı. Hizmetli kadrosuna atananların çalışma koşullarının değiştirilmekte olduğu belirtildi.

A+A-

 

Devlet Personel Başkanlığı’nın kamu kurum ve kuruluşlarına 3713 sayılı kanun kapsamında ataması yapılan hizmetli memurlarla ilgili yapılan değişiklik hatırlatıldı. Personellerin hizmetli olan unvanlarının memur olarak değiştirilmesini sağlayan resmi gazete düzenlemesi gereği çalışmaların bu hususta yapıldığı belirtildi.

DPB’nin resmi açıklamasının içeriğinde şunlara yer verildi. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında öğrenim durumları gereği yasal zorunluluk olarak hizmetli kadrosuna atanan şehit ve gazi yakınlarının çalışma koşulları ile ilgili 2018/4 sayılı Başbakanlık Genelgesi 20 Mart 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlandığı belirtildi.

Genelge hükmü uyarınca 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında hizmetli kadrosuna atanarak kamu idarelerinde görev ifa eden personelimizin büro hizmetlerinde görevlendirilmelerine özen gösterileceği belirtildi.

Vatan ve bayrak uğrunda can vererek şehitlik mertebesine ulaşan veya gazi olup geride kalan hayatını bedensel veya ruhsal eksikliklerle geçirmek durumunda kalan ve her şart altında vatan sağ olsun diyebilen kahraman vatan evlatlarının aziz hatıralarına milletçe duyulan saygının bir nişanesi olarak onların emaneti olarak görülen yakınları için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler