1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

  4. DPB'den 4/B Sözleşmeli Personel Atama Duyurusu
DPB'den 4/B Sözleşmeli Personel Atama Duyurusu

DPB'den 4/B Sözleşmeli Personel Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı DPB Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hak sahibi 149 işçinin sözleşmeli personel olarak atama işlemini gerçekleştirdi. Atama sonuçları için tıklayınız.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı 6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın Ek 9 uncu maddenin üçüncü fıkrasına göre Özelleştirme İdaresi Bakanlığı’nca sözleşmeli personel ataması gerçekleştirildi.

DPB’den yapılan açıklamada hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 149 işçinin sözleşmeli personel olarak atanmasına ilişkin gerçekleştirilen kura gerçekleştirilmiştir denildi.

Özelleştirme Kapsamında Haksahibi Geçici İşcilerin 657 DMK 4 B maddesi kapsamında sözleşmeli pozisyona atama kurası sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direk ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar

Ek Madde 9 -  İş akitlerinin kamu tarafından feshedilmesi halinde kuruluşları kanalıyla, iş akitlerinin özel sektör tarafından feshedilmesi halinde ise özel sektör tarafından, bizzat veya posta yoluyla ekli 1 sayılı Başvuru Formu ile birlikte noter onaylı diplomalarıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığına başvurmaları, gerekir hükmü bulunmaktadır.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bu madde kapsamında yapılacak müracaatları değerlendirerek hak sahibi olduğu tespit edilenleri Ocak, Mayıs ve Ekim aylarının ilk işgünü itibarıyla ve her dönem için tek liste halinde ekli 2 sayılı Bildirim Formu kullanmak suretiyle yazılı ve elektronik ortamda Devlet Personel Başkanlığına intikal ettirir hükümleri gereği atamalar gerçekleştirildi.

DPB sözleşmeli memur atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler