1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. DPB’den KPSS 2019/1 Merkezi Atamasına Dair Açıklama
DPB’den KPSS 2019/1 Merkezi Atamasına Dair Açıklama

DPB’den KPSS 2019/1 Merkezi Atamasına Dair Açıklama

Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı “KPSS 2019/1” Merkezi Yerleştirme İşlemleri İçin Aday Tercihlerinin alınacağını ve detaylara dair açıklama yaptı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı “KPSS 2019/1 merkezi yerleştirme işlemleri” için aday tercihleri alınacak açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının B grubu kadroları ile kamu iktisadi teşebbüslerinin aynı nitelikteki pozisyonlarına Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre merkezi yerleştirme yöntemiyle personel alınmaktadır.

Bu doğrultuda yapılacak yerleştirme işlemlerinde kamu kurum ve kuruluşlarının personel talepleri elektronik ortamda Başkanlığımızca alınmakta ve ilgili mevzuata uygunluk yönünden incelendikten sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına gönderilmekte; söz konusu kadro ve pozisyonlar da ÖSYM Başkanlığı tarafından tercih kılavuzları ile ilan edilerek adayların tercihleri alınmaktadır.

HER YIL OCAK AYINDA DPB KADROLARI AÇIKLAMAKTA

Yine bahsi geçen Yönetmelik gereği Devlet Personel Başkanlığı tarafından her yılın Ocak ayında yerleştirme takvimi ilan edilmek suretiyle ilgili yıl içinde yapılacak yerleştirmelere ilişkin olarak kurumlar için personel talebi bildirme ve adaylar için tercihte bulunma tarihleri ilgililere duyurulmaktadır.

Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde DPB adına yapılması öngörülen ilk yerleştirme (KPSS-2019/1) için kamu kurum ve kuruluşlarının yerleştirme yapılmasını istedikleri B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler DPB’ce Nitelik Kod Kılavuzu ve mer’i mevzuat açısından incelenmiş olup ilan edilen 2019 yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi uyarınca 28/06/2019 tarihi itibarıyla ÖSYM Başkanlığına gönderilmek üzere raporlanmıştır.

KPSS 2019/1 İÇİN BİN 14 KADRO

​KPSS-2019/1 merkezi yerleştirmelerinde, 68 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 1.014 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur.

KPSS 2019/1 KONTENJAN DAĞILIMI

​Yerleştirme yapılması talep edilen toplam kadro ve pozisyonların 130 adedi ortaöğretim, 254 adedi önlisans ve 630 adedi ise lisans düzeyindedir.

Toplam 1.014 kontenjanın;

892’si kamu iktisadi teşebbüslerine,

84’ü üniversitelere,

38’i de diğer kamu kurum ve kuruluşlarına aittir.

KPSS-2019/1 merkezi yerleştirmeleri için adayların tercihleri ÖSYM Başkanlığınca 9-18 Temmuz 2019 tarihlerinde alınacaktır.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler