1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DPB'den KPSS Merkezi Yerleştirme Tercih Duyurusu! Bazı Branşlar Mezunlarının Dikkatine
DPB'den KPSS Merkezi Yerleştirme Tercih Duyurusu! Bazı Branşlar Mezunlarının Dikkatine

DPB'den KPSS Merkezi Yerleştirme Tercih Duyurusu! Bazı Branşlar Mezunlarının Dikkatine

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2019 yılı KPSS merkezi yerleştirmelerde odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi unvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar için duyuru yayımlandı. DPB, KPSS merkezi atama tercih duyurusu.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB’den odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi unvanlarında KPSS merkezi atamasında tercih yapmak isteyen sadece yüksek lisans veya doktora mezunu adaylar için duyuru yayımladı.

DPB’den yapılan açıklamada Lisansüstü öğrenim (sadece yüksek lisans veya doktora mezunları) görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi unvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar 2014 yılından itibaren öncelikle Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmakta ve ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara tercih işlemleri yapabilmeleri için istenilen diploma ve diğer belgelerinin bir nüshasını Devlet Personel Başkanlığına teslim etmektedirler.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil  ve  Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadro ve pozisyonlarına YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA öğrenimi mezunları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

2019 yılı itibariyle lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde; Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti, Sağlık Fizikçisi unvanlarında tercih yapmak isteyen adayların, Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Ek’te yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki  diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir.

DPB’ye daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adaylar ile Odyoloji, Perfüzyon, Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunlarının başvuru yapmalarına gerek yoktur.

1219 sayılı Kanun ve Yükseköğretim Kurulu kararları uyarınca unvanlar itibarıyla başvuruları kabul edilen programlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu programlardan mezun adayların başvuruları yalnızca tabloda karşılık gösterilen kadro/pozisyon unvanı için alınmaktadır. Tabloda yer alan programlardan mezun olmayan adayların başvurularının alınabilmesi için, ilgililerin ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog/Perfüzyonist/Dil ve Konuşma Terapisti/Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına YÖK kararı ibraz etmeleri gerekmektedir.

Odyolog: Yüksek lisans/doktora programı; Odyoloji, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları.

Perfüzyonist: Yüksek lisans/doktora programı; Perfüzyon.

Dil ve Konuşma Terapisti: Yüksek lisans/doktora programı; Dil ve Konuşma Terapisi.

Sağlık Fizikçisi: Yüksek lisans/doktora programı; Radyoterapi Fiziği, Diagnostik Radyoloji Fiziği, Nükleer Tıp Fiziği, Sağlık Bilimleri Enstitüsü - Tıbbi Radyofizik, Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Radyasyon Fiziği, Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Medikal Fizik, Sağlık Bilimleri Enstitüsü - Sağlık Fiziği, Nükleer Bilimleri Enstitüsü -  Sağlık Fiziği.

DPB’DEN ÖNEMLİ UYARI

1219 sayılı Kanun ve YÖK kararları gereği yukarıda yer verilen unvanları ihraz edemeyecek durumda olunması veya bahse konu işlemin gerçekleştirilmesine gerek olmayıp başvuruda bulunulması halinde; başvurular geçersiz sayılacak olup, geçersiz başvuruya ilişkin başvuru sahibine herhangi bir ek bilgilendirme yapılmayacaktır.

EK: dilekçe örneği için tıklayınız:

pdf.jpg

Duyuru tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler