1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DSİ 995 Memur Alımı TBMM Komisyonunda Kabul Edildi
DSİ 995 Memur Alımı TBMM Komisyonunda Kabul Edildi

DSİ 995 Memur Alımı TBMM Komisyonunda Kabul Edildi

6200 Sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi ilgili komisyonda teklif edildi. Tasarı yasalaştığında DSİ'ye açıktan 995 memur alımı ihdası gerçekleşecek.

A+A-

6200 Sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi 3 Nisan itibarıyla Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna havale edildi ve ilgili komisyonda kabul edildi.

My Memur olarak 17 Mart 2018 tarihinde Devlet Su İşlerine 995 memur kadrosu ihdas edilecek haberimizde gerekli detayları ve kadroları açıklamıştık. Bu kapsamda komisyona gelen tasarı ile aşağıdaki kadrolar için DSİ 2018 yılı 995 personel alımı gerçekleştirebilecek.

DSİ memur alımı kadroları ve kontenjanları; merkez teşkilatına genel müdür yardımcısı ve daire başkanı unvanlarına 4, müfettiş ve müfettiş yardımcısı unvanlarına 20, avukat unvanına 6, şube müdürü ve şef unvanlarına 28, memur unvanına 30, bilgisayar işletmeni ve VHKİ unvanlarına 28, mühendis unvanına 64 ve teknisyen unvanına 30 olarak toplam 259 kadro ihdası gerçekleştirilecek.

Taşra teşkilatına da 736 kadro ihdası tasarı ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 48 şube müdürü, 48 tekniker, 48 teknisyen ve 592 mühendis kadrosu 6200 sayılı DSİ Genel Müdürlüğü Teşiklat ve Görevleri Hakkında Kanunda değişikliğin gerçekleşip diğer komisyonlarda da görüşülüp onaylanmasının ve resmi gazetede yayımlanmasının ardından yasalaşacak.

My Memur olarak süreci takip ettiğimizi belirtmek isteriz. DSİ personel alımı ile ilgili olarak tasarıda yapılacak tüm değişiklikleri içeren resmi metine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Tasarı tam metni için TIKLAYINIZ. 17 Mart tarihli DSİ 995 memur alımı kadro ihdası yapılacağına dair haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler