1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. DSİ’ye 995 Memur Kadrosu İhdas Edilecek
DSİ’ye 995 Memur Kadrosu İhdas Edilecek

DSİ’ye 995 Memur Kadrosu İhdas Edilecek

Devlet Su İşlerine memur kadrosu ihdası yapılacak. Verilen kanun tasarısında DSİ’ye 995 kadro ihdas edilmesi öngörüldü. Verilecek serbest kadrolar memur alımı için uygun olacak.

A+A-

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu. Bakanlar Kurulu kararıyla meclise taşınan kanun tasarısında DSİ’ye kadro ihdası da bulunuyor. Buna göre DSİ memur kadroları için 995 kadro ihdas edilecek.

Kanun tasarısında yer alan 1 ve 2 sayılı listelerde, Devlet Su İşleri merkez ve taşra teşkilatına ihdas edilecek kadrolar belirtiliyor. Buna göre merkez teşkilatına genel müdür yardımcısı ve daire başkanı unvanlarına 4, müfettiş ve müfettiş yardımcısı unvanlarına 20, avukat unvanına 6, şube müdürü ve şef unvanlarına 28, memur unvanına 30, bilgisayar işletmeni ve VHKİ unvanlarına 28, mühendis unvanına 64 ve teknisyen unvanına 30 olarak toplam 259 kadro ihdas edilecek.

Taşra teşkilatına ise 736 kadro ihdası yapılıyor. Buna göre 48 şube müdürü, 48 tekniker, 48 teknisyen ve 592 mühendis kadrosu veriliyor. İhdas edilen serbest kadrolar, DSİ memur alımı için kullanılabilecek. Ayrıca görevde yükselme, naklen atama gibi yollarla kadrolar doldurulabileceği gibi; kadroların boş kalması da elbette mümkün olabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler