Düğün Salonları Açılıyor! Takı Merasimi Nasıl Olacak?

Türkiye’de 1 Temmuz 2020 tarihinde açılacak olan düğün salonlarında geçerli olacak kurallar belli oldu.

62703
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düğün Salonlarında Yeni Kurallar

Türkiye’de de etkilerini gösteren koronavirüs pandemisinin ardından, normalleşme süreci ile birlikte düğün salonlarında 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak olan kurallar belli oldu.

COVID-19 salgınını derinden hisseden ülkelerden biri olan Türkiye’de, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı kararlarınca bir süredir düğün salonları kapatılmıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar ile beraber, 1 Temmuz 2020 tarihi ile birlikte düğün salonları tekrardan açılacak. Düğün salonlarındaki yeni tedbirler ve kurallar da, riski minimum seviyeye indirecek şekilde belirlendi.

Takı Merasimi Kutuda Olacak

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Adem Sönmez, konu ile ilgili olarak henüz bir genelgenin yayınlanmadığını söyledi. Sönmez, kuralları baz alarak düğün salonlarının faaliyete geçeceğini söyleyerek içeri giren herkesin ateşinin ölçüleceğini belirtti. Dezenfektan kullanımı, sosyal fiziki mesafe ve takı merasimi, düğün salonlarında artık yeni bir devrin de habercisi olacak. Takı merasiminin süreceğini belirten Adem Sönmez, merasimin yakada değil, artık kutularda veya zarflarda olacağını vurguladı.

Düğünlerle ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biri de, klasik haline gelen oyunlar oldu. Adem Sönmez, konuyla ilgili olarak düğünlerde olabildiğince temassız oyunların bulunacağının haberini verdi. Sönmez, bununla birlikte masalardaki ikramların serpme versiyonuna son vereceklerini söylerken, artık kişiye özel ve kapalı şekilde ikramların olacağını belirtti.

Ertelenen Düğünlerde Fiyat Artışı Yok

Adem Sönmez, işletmelerine bağlı olan salonlarda gerçekleşen rezervasyonlarda ise ertelenen düğünlerde fiyat farkı olmayacağını söyledi. Anlaşılan fiyat üzerinden düğünlerin gerçekleşeceğinin müjdesini veren Başkan, “Erteleyenler ellerinde bulunan sözleşmeler ile 2020 sonuna kadar düğünlerini yapma hakkına sahip” dedi. Yeni sözleşme yapacak olan çiftlerin ise, fiyat farkından etkilenmesi bekleniyor.

Mobilya ve Gelinlik Sektörüne İlgi Arttı

Düğün salonlarının1 Temmuz’da tekrardan açılacak olmasının ardından, mobilya ve gelinlik sektöründe ilgi artışı başladı. Mobilya satış işi yapanlar, 1 Temmuz itibariyle satışların patlama noktasına geleceğini beklediklerini vurguladı. Gelinlik provaları için de, birçok kadın adayın prova tarihini netleştirmeye başladığı kaydedildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!