1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Dün Toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulu Bu Konuları Masaya Yatırdı
Dün Toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulu Bu Konuları Masaya Yatırdı

Dün Toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulu Bu Konuları Masaya Yatırdı

Dün Kamu Personeli Danışma Kurulu KPDK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

A+A-

Dün Kamu Personeli Danışma Kurulu KPDK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında bir araya geldi. Toplantı gündeminde bulunan bazı başlıklar ise; kamu personelleri adına bir hayli önem arz ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında toplanan toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen olmak üzere sendika genel başkanları da katıldı.

Peki, Toplantıda neler görüşüldü. Toplantının gündemi kimler ile ilgiliydi İşte Size bazı konu başlıkları…

MEMURA 1 DERECE VERİLMESİ; Bildiğiniz gibi 2005 yılında memurlar 1 derece hakkı verildi. O Dönem sözleşmeli olan, 1 Derece alamayan veya 2005 yılından sonra göreve başlayan Memurlara 1 derece verilmesi.

4/C’Lİ PERSONELİN KADROYA GEÇİRİLMESİ ve EK ÖDEME ALMASI;  Bildiğiniz Gibi 4/C’li personel çalıştıkları kurumlarda ek ödemelerden mahkeme kararları olmasına rağmen faydalanamamaktadır. Gündem maddeleri arasında 4/C’li sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi de, ek ödeme alması da bulunuyor.

 

SINAV ÜCRETLERİNİN EŞİTLENMESİ; Farklı idarelerde düzenlenen aynı mahiyetteki sınavlarda görev alanlara aynı tutarda sınav ücreti ödenmesi konusunda düzenleme yapılması hükmü gereğinin yerine getirilmesi, oluşan mağduriyetlerin giderilmesi;

ÖĞRETMENLERE NÖBET ÜCRETİ; Görevli olan yönetici ile birlikte nöbetçi öğretmenlere nöbet ücreti olarak her gün için 4 ek ders ücreti tutarında nöbet ücreti uygulanması ve saatlik ek ders ücretlerinin arttırılması;

KİT'LERDEKİ ÜCRET SİSTEMİ;

DİSİPLİN CEZALARININ AFFI VE DÜZENLENMESİ;

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERİN KADROYA ALINMASI;

Gibi konu başlıkları bulunmaktadır. Detaylar netleştirkçe siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler