Dünya Sağlık Örgütü İkinci Dalga için Tarih Verdi!

Dünya Sağlık Örgütü 2019 yılının aralık ayından itibaren devam eden koronavirüs salgını ile ilgili ikinci dalga tarihi verdi.

63113
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSÖ İkinci Dalga Uyarısında Bulundu

Geçtiğimiz yılın aralık ayında Çin’in Vuhan şehrinde başlayan ve buradan dünyanın pek çok ülkesine yayılan yeni tip koronavirüs covid-19 salgını şu ana kadar 8.5 milyondan çok kişiye bulaştı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan bir açıklamada salgınla ilgili önemli bilgi paylaşımlarında bulunuldu. DSÖ, Çin’in başkenti Pekin’de son dönemlerde yeni vaka sayılarının artış gösterdiğini vurguladı. Koronavirüs salgını ile ilgili sonbahar aylarında ikinci dalganın beklendiğini haber verdi.

Pekin’de Vaka Sayılarında Önemli Artış

Son günlerde Çin’in Pekin şehrinde tespit edilen yeni koronavirüs vakalarında önemli ölçüde artış gözlemlendi. Bu artışın ardından Pekin’de bir süredir gevşetilmiş olan önlemler yeniden devreye alındı. Pekin’de eğitime ara verildi, havaalanlarındaki uçuşlar durduruldu. Bu gelişmeleri yakından takip eden Dünya Sağlık Örgütü bir açıklama yaparak ikinci dalga uyarısında bulundu. Açıklamada DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’un fikirleri de yer aldı.

Çin’de 50 Gün Aradan Sonra Yeni Vakalar

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus tarafından yapılan açıklamada Çin’in Pekin kentinde 50 günlük bir aradan sonra koronavirüs salgınında yeni vakaların olduğunun belirlendiğini, bu vakaların kaynağının neresi olduğunun ve kapsamının araştırıldığını söyledi. İkinci vaka olması halinde bunu sonbahar aylarında bekledikleri bilgisi de aynı açıklamada yer aldı. DSÖ’nün ikinci dalgaya karşı bulaşma takibini yapmak, ihtimaller dahilinde olan karantina uygulamalarını birleştirmek için stratejiler geliştirmeye çalışacağı da ifade edildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!