Dünya Sağlık Örgütü’nden Aşı Açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü Batı Pasifik Direktörü Dr. Takeshi Kasai, yeni tip covid-19’a karşı üretilen aşıların kısa dönemde salgına son vermeyeceğine dair açıklamalar yaptı.

75489
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da yakinen takip edilen aşı çalışmaları bazı ülkelerde önemli aşamaları geride bırakırken, DSÖ de konuyla ilgili olarak açıklamalar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda DSÖ Batı Pasifik Direktörü Dr. Takeshi Kasai, konuyla ilgili yaptığı açıklamada aşının virüs salgınını kısa sürede ortadan kaldırmayacağını vurguladı. DSÖ tarafından daha önce yapılan açıklamalarda da, maske, mesafe ve temizlik kurallarının insanlar tarafından ciddiye alınması gerektiği ve devam ettirilmesi zorunluluğu söylenmişti.

2021 Ortasını Bulabilir

Dünya Sağlık Örgütü, bazı ülkelerde seri üretimine başlanmasına rağmen yeni tip covid-19’a karşı geliştirilen aşıların küresel anlamda aşılama adına uzun bir zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Kitlesel anlamdaki aşılama adına 2021 yılının Haziran sonrasının dile getirildiği konuşmada, aşının salgını kısa bir süre içinde bitirebilecek bir güçte olmadığı da vurgulandı. Takeshi, aynı zamanda bazı ülkelerin sınırlı sayıda aşıya ulaşacağını da söyledi.

2021 Sonuna Doğru Amaca Ulaşılabilir

Takeshi Kasai, 2021 yılının ortalarına kadar küresel ölçekte bir aşılamanın mümkün olmadığını, fakat yılın sonuna doğru tüm dünyada öncelikli aşılanma listesinde yer alan yaş gruplarına yetecek kadar aşıya sahip olabileceklerini söyleyerek, yüksek riskli grubun dışında kalanların 12 ile 24 aya daha ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!