Dünya Sağlık Örgütü’nden Koronavirüs ile İlgili Korkutan Açıklama

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pek çok ülkede vahim sonuçlar doğuran yeni tip koronavirüs ile ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü de araştırmalarını sürdürürken korkutan açıklamalar yapmaya da devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Koronavirüs ile İlgili Korkutan Açıklama
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde başlangıcını yapan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs global anlamda etkili olmayı sürdürüyor. Dünya çapında toplamda 550 bini geçen ölü sayısına neden olan ve 12 milyondan fazla bireyde görülen koronavirüsün vakaları, her geçen gün artmaya devam ediyor. Vaka tanısı koyulan 12 milyon kişinin yanı sıra 7 milyon kişinin iyileşmesi de, yüzleri güldüren bir sonuç olarak değerlendiriyor.

En Çok Etkilenen Ülke Amerika

ABD, virüs pandemisi döneminde virüsün ortaya çıktığı Çin’i de geçerek, süreçten en çok etkilenen ülke oldu. ABD’yi vaka sayısı anlamında Brezilya takip ederken, Hindistan da Brezilya’yı takip etti.

Aşı bulma çalışmaları tüm dünyada devam ederken, birçok uzman da virüsün insanlara ne yollarla bulaştığı konusunda araştırmalar yapmaya devam ediyor.

“DSÖ: Virüs Damlacıklar Yoluyla Yayılmaya Devam Edecek”

Konuyla ilgili olarak korkutan bir açıklama da, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapıldı. Yaptıkları araştırmalar sonucunda ilerleyen süreçlerde de virüsün insanlara havada asılı kalan damlacıklar vasıtasıyla yayılımının önüne geçilemeyeceği, örgüt tarafından açıklandı.

Bu anlamda, virüsün yayılma şekli ve hızı ile ilgili olarak tüm dünyada yeni önlem ve tedbirlerin alınması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!