Durmuş: Sağlıkta Dönüşüm, Personel İhtiyacını Daha da Artırdı 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “Sağlık-Sen” Genel Başkanı Semih Durmuş, 30 bin sağlık personeli alımının maksimuma çıkarılması gerektiğini vurguladı. Sağlıkta dönüşüm personel ihtiyacını artırdığı belirtiliyor.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sağlık alanında 30 bin istihdam açıklamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş sağlık çalışanı istihdamının maksimum düzeye çıkarılması gerektiğini belirtti.

Sağlık çalışanlarının yoğun iş yükü ve uzun çalışma süreleriyle görevlerini sürdürdüklerini kaydeden Genel Başkan Durmuş, istihdam sayısı arttıkça bu durumun tersine dönerek çalışanların bir nebze de olsa nefes alacağını ve daha kaliteli yaşam standartlarına kavuşacağı vurgulandı.

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN MİMARI YİNE SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR

Türkiye’de sağlıkta önemli bir dönüşüm süreci yaşandığını ve ülke olarak sağlık adına önemli bir başarı hikayesi yazıldığını belirten Durmuş, bunun en önemli mimarının sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Çalışma şartlarının zorluğuna rağmen sağlık çalışanlarının önemli fedakarlıklarla mesleklerini icra ettiğini kaydeden Durmuş, çalışanların bu fedakarlıklarının karşılığının verilmesi gerektiği ifade edildi.

TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA HEDEF YENİ KAZANIMLAR OLACAK

2019 Yılı Ağustos ayı 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin yapılacağını belirten Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak masada olacaklarını ifade etti. Toplu sözleşme de yeni kazanımlar hedeflediklerini ifade eden Durmuş, çalışanların sosyal ve özlük haklarının daha da geliştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz hafta açıklanan 12 bin yeni sağlık personeli alımı için tüm kontenjan dağılımları da açıklanmıştı. 100 Binlerce sağlık personeli adayı 12 bin sağlık personeli alımı kapsamında Bakanlığın ilanına odaklanmış durumda. Bu alımda KPSS üstünlüğü devam edecek. Önümüzdeki alımlarda da KPSS puanının baz alınması ve mülakatın sağlık personeli alımlarına getirilmemesi için gerek biz medyanın gücü gerekse milyonlarca KPSS adayının desteği önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Durmuş: Sağlıkta Dönüşüm, Personel İhtiyacını Daha da Artırdı 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!