1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. DYK 2. Dönem Öğrenci Başvuruları Ne Zaman Alınacak? 2019
DYK 2. Dönem Öğrenci Başvuruları Ne Zaman Alınacak? 2019

DYK 2. Dönem Öğrenci Başvuruları Ne Zaman Alınacak? 2019

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 2. dönemi için öğrenci kurs başvurularını ne zaman alacak? MEB Eba e-kurs modülü üzerinden öğrenci başvurularının alacağı tarih ve tüm detaylar.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018-2019 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci - ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi kapsamında 2. dönem için öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları alınmaya başladı.

Öğretmen başvurularının alınması, Ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri 10 Şubat 2019'a kadar devam edecek. Ardından öğrenci başvuruları alınacak.

Destekleme Kursları Öğrenci Başvuru Tarihleri

DYK öğrenci başvuruları 11 Şubat ile 17 Şubat 2019 tarihleri arasında olacak.

2’nci dönem kurslarında öğrencilerin sınıf seviyelerine göre haftalık en fazla alabilecekleri ders saati tabloya göre uygulanır.

5,6,7,9,10,11’nci sınıflar en fazla 5 dersten en fazla 12 saat ders alabilecekler.

8’nci sınıflar en fazla 6 dersten en fazla 18 saat ders alabilecekler.

12’nci sınıflar ve mezunlar en fazla 6 dersten en fazla 24 saat ders alabilecekler.

Destekleme Kurslarında Devamsızlık Durumu

DYK’lara kayıt yaptıran öğrencinin kursa devamı zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencinin kurs kaydı silinir. Sağlık raporuna dayalı hastalık, tabii afet, anne, baba ve kardeşlerden birinin ölümü gibi özürler sebebiyle oluşan devamsızlık bu kapsamda değerlendirilmez.

Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına göre işlem yapılır.

Kurs başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ.

MEB destekleme ve yetiştirme kursları e-Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler