e-Devlet AÖO öğrencilerine açıldı

e-Devlet kapısının Açık Öğretim Okulu öğrencileri için açıldı. e-Devlet üzerinden alınabilecek belgeler ve üniversiteye elektronik kayıt işlemi detayları için tıklayınız.

23478
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda Açık Öğretim Okullarında okuyan öğrencilerin e-Devletten nasıl belge alacakları ve üniversiteye elektronik kayıt işlemi ile ilgili detaylara yer verildi. Ayrıntılı tüm anlatımlar için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca e-Devlet Kapısı üzerinden Açık Öğretim Okulu Öğrencilerinin alacakları resmi belgelerin yanı sıra nasıl alınacağı ve üniversite kayıt işlemleri ile ilgili olarak tüm ayrıntılar açıklandı. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) programlarına devam eden Açık Öğretim öğrencileri ve bu programlardan mezun olan vatandaşların, resmi geçerliliğe sahip barkotlu öğrenci belgesi ile mezuniyet belgesini, e-Devlet üzerinden kolaylıkla alabilecekleri belirtildi.

e-Devlet üzerinden alınabilecek bu söz konusu belgelerin ibraz edildiği kurumlar da bu belgeleri e-Devlet Kapısı’ndan güvenli bir şekilde de doğrulayabileceklerdi denilen duyuruda belirtilen adres kullanılarak işlemlerin gerçekleştirilebileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı duyuruda e-Devlet üzerinden işlemlerin nasıl yapabileceği ile ilgili mini kılavuzlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir. e-Devlet Üzerinden Belge Alma için TIKLAYINIZ. e-Devlet üzerinden Üniversiteye Elektronik Kayıt İşlemi için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!