E-Devlette Soyağacı Sorgulama Sayfası Açıldı – Soyağacı Sorgulama Nasıl Yapılır

E-Devlet'te soyağacı sorgulama sayfası açıldı. Uygulama vatandaşlar tarafından büyük ilgi görünce soy ağacı sorgulama sayfası kilitlendi. İşte merak edilen detaylar...

E-Devlette Soyağacı Sorgulama Sayfası Açıldı - Soyağacı Sorgulama Nasıl Yapılır
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatandaşlarda bir çok hizmeti kısa süre içerisinde sunmaya başlayan e-devlet bugün yeni bir uygulamaya imza attı. E-devlet üzerinden soyağacı sorgulama hizmeti başladı. Peki soyağacı sorgulama nasıl yapılır? Soyağacı sorgulama ile hangi bilgiler öğrenilebilir?

Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bugün e-devlet üzerinden soy ağacınızın sorgulanmasına imkan veren sayfayı vatandaşların kullanımına açtı.

E-devlet uygulamasında bugün yürürlüğe giren soyağacı sorgulama vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Kısa sürede binlerce kişi soyağacı sorgulama sayfasına girince e-devlet bir anda kilitlendi. Yaklaşık 1 saattir soyağacı sorgulama sayfasına giriş yapılamıyor.

Soyağacı sorgulama nedir, nasıl yapılır? Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından bugün vatandaşların hizmetine sunulan soyağacı sorgulama sayfası ile 1800’lü yıllara kadar üst soy bilgileri öğrenilebiliyor. Soyağacı bilgisini öğrenmek isteyen vatandaşların öncelikler e-devlet uygulaması üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sayfasına giderek Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açarak soyağacı bilgilerini sorgulayabilirler.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!