E-sim 2021’de Hayata Geçecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katılmış olduğu “eSIM tanıtım programında” gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken vatandaşlara eSIM müjdesini verdi.

75865
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Türk mühendisler tarafından geliştirilmesi süren ve fiziksel SIM kart yerine geçecek olan eSIM hizmetinin başlangıç tarihi hakkında bilgi verdi. 2021 yılına az bir süre kala çalışmaların hızlandırıldığını belirten Karaismailoğlu, yeni uygulamanın Ocak ayından itibaren hayata geçirileceğini duyurarak müjdeyi verdi. Türkiye’nin 2021 yılında hayata geçirilecek projesini değerlendiren Bakan, yerli ve milli imkanlar ile bu teknolojiyi ülkeye kazandırdıklarını, eSIM teknolojisini üreten ilk ülkeler arasına adlarını yazdırdıklarını belirtti.

Günlük Hayata Kolaylık Sağlayacak

eSIM ile ilgili bilgilendirme yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hem IoT cihazlara hem de günlük olarak vatandaşlar tarafından kullanılan cihazlara büyük kolaylıklar sağlayacağını vurguladı. Tanıtım programında önemli mesajlara değinen Bakan teknolojinin Türkiye tarafından tamamıyla yerli ve milli imkanlar ile geliştirildiğini, işbirliği sürecinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’yla beraber olduklarını açıkladı.

Türk Mühendisler Geliştirdi

eSIM teknolojisinin geliştirilmesinin ardından bu teknolojiyi üreten ilk ülkelerden biri olduklarını söyleyen Bakan, BTK ile işbirliği halinde olduklarını ve projenin tamamıyla Türk mühendisler tarafından geliştirildiğini belirtti. Bakan, yakın bir zamanda eSIM uygulamasının örneklerini çok sayıda farklı alanda ve sektörde göreceklerini vurgulayarak, erişim, lojistik, bakım ve stok gibi sorunların da ortadan kalkacağını duyurdu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!