e-YDS 2016/8 sonuçları açıklandı

2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2016/8) temel soru kitapçığı yayınlandı. Sonuçlar için tıklayınız.

23548
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2016/8) sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Ayrıca ÖSYM temel soru kitapçığının yüzde 10’unun da yayınlandığı belirtildi. 20 Ağustos 2016  tarihinde yapılan 2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2016/8) değerlendirme işlemleri tamamlanmasının ardından sonuçlara ve sorulara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Adaylar için yaptığı uyarı şe şekilde. Tarayıcınızın adres satırı https://sonuc.osym.gov.tr/sorgu.aspx…  ile başlamıyorsa TC kimlik numaranızı ve şifrenizi kesinlikle girilmemesi gerektiğini belirtti. Kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaranızın ve şifrenizin hiç kimse ile paylaşılmaması ve ÖSYM dışındaki sitelere girilmemesi gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkabilecek olumsuzluklardan adayın kendisi sorumlu olacak ve ÖSYM sorunlu tutulmayacaktır.

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler geriye dönüşümsüz olarak ve kriptolu olarak sistemde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün değildir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı uyarıda adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerini belirtti. Sonuçlar için TIKLAYINIZ. Temel Soru Kitapçığı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!