1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. EBA Destekleme Kursu Takvimi! MEB 2019-2020 DYK Başvuru - Kurs Takvimi
EBA Destekleme Kursu Takvimi! MEB 2019-2020 DYK Başvuru - Kurs Takvimi

EBA Destekleme Kursu Takvimi! MEB 2019-2020 DYK Başvuru - Kurs Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için öğretmen başvuruları sona ererken, öğrenci başvuruları alınmaya başlayacak. EBA kurs takvimi ve DYK başvuru detayları My Memur haberde.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından EBA kurs başvurularını öğrenciler için 19 Eylül 2019 itibarıyla almaya başlayacak. Son süreç olan ve öğretmen başvuruları ile ücretli öğretmen başvurularının tamamlanmasıyla öğrenci başvuruları alınacak. Ardından kurslar oluşturmaya başlanacak ve öğrencilerin talepleri ve okullarda açılacak kurslara göre yeni eğiti öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlayacak

EBA DYK KURS ve BAŞVURU SÜRECİ

EBA Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK takvimi çerçevesinde şu an başvuru süreçleri işlemektedir. Başvuruların ve kursların oluşturulmasının arından 1. Dönem kursları başlayacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi her dönem ayrı ayrı kurslar açılmayacak. EBA DYK kursları yıllık olarak açılacak ve başvurular da aynı şekilde yıllık olarak sene başında yapılabilecek.

MEB’den yeni bir başvuru duyurusu olmadığı sürece şu aralar öğretmen ve öğrenci başvurularını yapmayanlar 2. Dönem için başvuru yapamayabilecek. Bu kapsamda EBA kurslarının ilk aşaması olan yıllık kurslara başvurular devam ediyor. Yıl içerisinde okullar tatil olunca DYK Yaz kursları da yapılacak.

EBA KURS TAKVİMİ

Yıllık Kurslar 30 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 7 Haziran 2020'de sona erecek. Ara tatillerde ve Sömestre tatilinde kursların olup olmayacağına dair bir açıklama olmazken MEB tatillerde kurslara ara verecektir. Öte yandan Yaz dönemi kursları da 4 Temmuz 2019 ile 28 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak. Yaz kursları için başvurular okulların 2. dönem kapanacağı zaman alınacak.

12. sınıf öğrencileri ile kursiyerler için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına yönelik açılacak kurslar destekleme ve yetiştirme kursları iş takviminde belirtilen yıllık kurslar sürecine göre planlanacaktır.

56312.jpg

56288.jpg

56290.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler