1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. EBA e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme DYK Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları
EBA e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme DYK Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları

EBA e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme DYK Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 1. dönem kurslarına öğretmen başvuruları 15 Eylül'de bitiyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru ve Yönetim Sistemi üzerinden öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları 15 Eylül 2017 itibarıyla sona erecek. Bu hafta başlayan başvurular ücretli öğretmenler için de geçerliydi. Daha önceden il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurarak ücretli öğretmenlik için kayıt yaptıranlar da başvuru yapabilmektedirler.

2017-2018 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimine göre Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri için 5 günlük süre uzatılmayacağından ve öğrenci başvurularına geçileceğinden 15 Eylül 2017 Cuma mesai saatine kadar gerekli başvuruyu Ekurs modülü üzerinden yapmayı unutmayınız.

Kurslar 24 Eylül 2017'de öğrenci başvurularının tamamlanıp kurslar için sınıfların oluşturulmasından sonra 2 Ekim itibarıyla başlayacak. 1. dönem kursları 14 Ocak 2018 tarihinde sona erecek ve kurslarda görev alacak kadrolu veya sözleşmeli öğretmenlere % 100 artırımlı yani iki kat ek ders ücreti verilecek. Fakat ücretli öğretmenler iki kat ek ders ücreti değil, normal ek ders ücreti alabilecekler.

Öğretmenler modül üzerinde öncelikle MEBBİS bilgilerini güncellemeleri gerekiyor. Bunun için sisteme giriş yaptıktan sonra bilgilerim alanından MEBBİS bilgilerimi güncelleye tıklayarak okul değişikliği varsa buradan yenilemeleri gerekiyor. Bu adımdan sonra 3 okul ve kendi branşlarının tercihi var.

Görevlendirmeler öncelikli olarak kadrolu veya sözleşmeli öğretmenlerden yapılacak. İhtiyaç halinde de ücretli öğretmenlerin görevlendirmeleri yapılabilecek. EBA Kurs modülü başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.