1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Başladı - MEB DYK Öğrenci Başvuruları
EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Başladı - MEB DYK Öğrenci Başvuruları

EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Başladı - MEB DYK Öğrenci Başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017- 2018 eğitim öğretim yılı 2. dönem destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında öğrenci başvuruları başladı. MEB DYK kurs başvurusu EBA kurs modülünden yapmak için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, destekleme ve yetiştirme kursları DYK öğrenci başvuruları EBA Kurs modülü üzerinden 7 Şubat 2018'de başlayıp 18 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. EBA Kurs modülünden başvuru sayfasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

MEB DYK kursları için öğrenci ve kursiyer başvuruları; Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler, açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir.

Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir. Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifrelerini alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih ederek kurs başvurusunda bulunur.

Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

MEB DYK kursları ne zaman başlayacak? Destekleme ve Yetiştirme Kursları için sınıf veya şubelerinin oluşturulması işlemleri de 19 Şubat ile 28 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.

2017-2018 Eğitim-öğretim yılı 2. Dönem MEB DYK kursları 3 Mart 2018 tarihinde başlayacak. MEB DYK, 2. dönem kursları da3 Haziran'a kadar devam edecek. Yaz dönemi kursları ise 2 Temmuz ile 19 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. DYK kılavuzu için TIKLAYINIZ. EBA kurs başvurusu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler