1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. EBA Kurs Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları 6 Şubat Sona Eriyor
EBA Kurs Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları 6 Şubat Sona Eriyor

EBA Kurs Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları 6 Şubat Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2. dönem destekleme ve yetiştirme kursları DYK EBA KURS modülü üzerinden 6 Şubat 2018 itibarıyla öğretmenler ve ücretli öğretmenler için sona erecek. EBA kurs başvurusu için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı için kadrolu, sözleşmeli veya ücretli öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri 30 Ocak 2018'de başlamıştı. EBA kurs başvuruları öğretmenler için 6 Şubat 2018 itibarıyla sona erecek. Ücretli öğretmenler için de aynı şekildedir.

MEB DYK ek ders ücretleri ne kadar? Destekleme ve yetiştirme kursu ücretleri kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler için % 100 artırımlı olarak iki kat ödenmektedir. Fakat ücretli öğretmenler için bu durum geçerli değildi. Kurs ücreti 2018 yılı normal ek ders ücreti olan 12.80 TL olarak ödenmektedir.

Gece veya hafta sonu ek ders ücreti de 13.72 TL'dir. Bu kapsamda DYK kursları hafta içi 26.60 TL iken gece ve hafta sonu için 27.43 TL olmaktadır. Bu ücretler brüt olmakla birlikte net ücretler daha da düşmektedir.

MEB DYK öğrenci başvuruları EBA'da ne zaman? MEB, destekleme ve yetiştirme kursları DYK öğrenci başvuruları EBA Kurs modülü üzerinden 7 Şubat 2018'de başlayıp 18 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. EBA Kurs modülünden başvuru sayfasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

MEB DYK kursları ne zaman başlayacak? Destekleme ve Yetiştirme Kursları için sınıf veya şubelerinin oluşturulması işlemleri de 19 Şubat ile 28 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.

2017-2018 Eğitim-öğretim yılı 2. Dönem MEB DYK kursları 3 Mart 2018 tarihinde başlayacak. MEB DYK, 2. dönem kursları da3 Haziran'a kadar devam edecek. Yaz dönemi kursları ise 2 Temmuz ile 19 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. DYK kılavuzu için TIKLAYINIZ. EBA kurs başvurusu için TIKLAYINIZ.

dyk-is-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler