1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Eczane Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Sağlık Bakanlığı Yönetmelik
Eczane Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Sağlık Bakanlığı Yönetmelik

Eczane Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Sağlık Bakanlığı Yönetmelik

22 Mayıs 2014 Perşembe günü resmi gazetede yayınlana İşte Eczane Teknikeri yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Eczane Teknikeri görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Eczane Teknikeri yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

Eczane Teknikeri Görev ve Sorumlulukları

Eczane Teknikeri

Eczacının gözetimi, sorumluluğu ve denetiminde;

a) Eczanede sunulan reçeteli ve reçetesiz ilaç, tıbbi ürün, kozmetik müstahzar, tıbbi malzeme ve sağlıkla ilgili diğer ürünlerin temininde, saklanmasında ve sunulmasında görev alır.

b) Bu ürünlerin son kullanma tarihlerini ve stok kontrollerini yapar; eksikleri tespit eder ve uygun bir şekilde depolanmaları ile kayıtlarının tutulması konusunda görev alır.

c) Eczanede bulunan cihazların ve eczane laboratuarının bakımını yapar ve işlerliğini sağlar.

ç) Eczanenin idari ve mali süreçleriyle ilgili eczacı tarafından verilen görevleri yerine getirir.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.