Edremit’te ‘Yap-işlet-devret’ Modeli Devam Ediyor

Van'ın Edremit Belediyesi, kamu kaynağından hiçbir harcama yapmadan başlattığı "yap-işlet-devret" modellerini Esentepe ve Memur-Sen TOKİ'lerde de hayata...

Edremit’te ‘Yap-işlet-devret’ Modeli Devam Ediyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Edremit Belediyesi, kamu kaynağından hiçbir harcama yapmadan başlattığı “yap-işlet-devret” modellerini Esentepe ve Memur-Sen TOKİ’lerde de hayata geçiriyor.

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatıyla toplu konutlarda ikamet eden vatandaşlara yönelik bir anketin düzenlenmesinden sonra öne çıkan konuların başında gelen taziye evleri ve alışveriş mekanlarına yenileri ekleniyor. İçerisinde taziye evi, Aile Destek Merkezi (ADEM) ve AVM’nin de bulunduğu “yap-işlet-devret” modellerinin ilki Erenkent Mahallesi’nde hayata geçirilmişti. Başlatılan bu uygulama ile birlikte Edremit Belediyesi, vatandaşı bütçesine uygun alışveriş yapacağı zincir marketlerle buluştururken, aile destek merkezleri ve taziye evleriyle de hizmet alanını genişletiyor. Memur-Sen ve Esentepe’de her biri yaklaşık 400 metrekare alana sahip olan “yap-işlet-devret” modelleri ile Edremit’te her geçen gün sosyal alanlar da büyüyor.

Edremit’te hizmet ağı genişliyor

Başlatılan bu uygulamayla halkın büyük takdirini toplayan Edremit Belediyesi, herkesin bütçesine uygun alışveriş yapacağı zincir marketleri de vatandaşın ayağına getiriyor. Aile destek merkezleri ve taziye evlerini de vatandaşa kazandıran Edremit Belediyesi, “yap-işlet-devret” modelli mekanlarla Edremit’teki hizmet ağını daha da genişletiyor.

“Elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz”

Vatandaşın yaşam kalitesinin attırılmasının öncelikli görevlerinden biri olduğunu ifade eden Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında da ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Herkesin bütçesine göre rahat bir şekilde alışveriş yapmasını önemsediklerini dile getiren Çiçekli, aynı zamanda ADEM’lerle de vatandaşın doğru bilgiyi ehil kişilerden almasını sağladıklarını söyledi. Bölgedeki taziye geleneğini takdir ettiklerini belirten Çiçekli, vatandaşın taziye için gelenleri rahat bir şekilde ağırlaması için de taziye evlerinin bölge için vazgeçilmez mekanlar olduğunu dile getirdi.

Edremit’te ‘Yap-işlet-devret’ Modeli Devam Ediyor

İhlas Haber Ajansı İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!