Eğitim Bir- Sen Adıyaman Şubesi 8 Bin 647 İmza Gönderiyor

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi Milli Eğitim Bakanlığının performans değerlendirme taslağının geri çekilmesi ve eğitimcilere yönelik şiddetin önlenmesi...

42658
Daha Fazla Göster

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi Milli Eğitim Bakanlığının performans değerlendirme taslağının geri çekilmesi ve eğitimcilere yönelik şiddetin önlenmesi adına yasal düzenleme yapılmasına dair başlattığı imza kampanyasını 8 bin 647 imza ile tamamladı.

“İmzanı Gönder, İradeni Göster” sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan imzaların klasörler halinde Eğitim Bir- Sen Genel Merkezine gönderileceğini söyleyen Eğitim Bir- Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, “Performans değerlendirme taslağının geri çekilmesine dair imzalar Milli Eğitim Bakanlığına, şiddete karşı yasal düzenleme talebimize dair imzalar ise TBMM Başkanlığına iletilecektir” dedi. Kampanya sürecinde imzalarıyla destek veren tüm eğitim çalışanlarına teşekkür eden Deniz, eğitim öğretim ortamını zedeleyen, sosyal maliyet çıkaracak uygulamalardan bir an evvel vazgeçilmesi gerektiğini ısrarla ifade ettiklerini dile getiren Deniz, “Hiçbir hukuki dayanağı olmayan performans değerlendirme sistemini, öğretmeni tek sorumlu ilan eden değerlendirme olarak görüyoruz. Yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek, not vermesi gerekeni not alana dönüştürecek, eğitimin paydaşlarını gerçek rollerinden uzaklaştıracak bir değerlendirme sisteminden çözüm değil ancak problem çıkacaktır” şeklinde konuştu. Her geçen gün artan şiddet olaylarının birçok eğitimciyi mağdur ettiğini vurgulayan Deniz, “Eğitim camiası bu durumdan hem tedirgin hem de üzgündür. Eğitimciler olarak şiddet olaylarına karşı caydırıcı nitelikte yasal düzenleme yapılmasını acilen talep ediyor ve bekliyoruz. Eşitsizlikler içinde adalet aramaktan, yeni hak kayıplarına kapı aralamaktan, yeni çatışma alanları üretmekten başka bir işe yaramayacak performans değerlendirme sistemine karşı ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına caydırıcı nitelikte yasal düzenleme yapılması için irade gösterip, imzalarını gönderen tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitim Bir- Sen Adıyaman Şubesi 8 Bin 647 İmza Gönderiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!