Eğitim Kısıtlı Bir Şekilde Devam Edebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

68068
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan, toplantıda yüz yüze eğitimin başlaması konusunun görüşülüp görüşülmediği üzerine gelen bir soruya, “Gündeme gelmiş oldu ama esas zannediyorum gelecek hafta da bu anlamda yoğun bir gündem olacak.” dedi.

Salgın döneminde kısıtlıda olsa eğitimin devam etmesinden yöne olduklarını belirten Koca, şu açıklamalarda bulundu, “1. ve 2. sınıf ve 8. ve 12. sınıfla ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz. Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2+5 şeklinde sayıyı azaltarak yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. Önümüzdeki hafta bunu daha netleştirmiş oluruz. “

Koca ayrıca, “Diğer sınıfların bu dönemde nasıl devam edeceği şeklinde 8. ve 12. sınıflarla ilgili salgının seyrine göre gelecek hafta bunu daha da netleştirmiş oluruz. Belki il bazında veya genel anlamda. Yani şöyle özetlersek 1. sınıfların alışması için 2+5 şeklinde olabilir, 2. sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta salgının seyriyle netleşmiş olur, 8 ve 12’lerle ilgili ne zaman başlayacağı veya başlayıp başlamaması konusu haftaya gündem yapılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Okulların ilk olarak 31 Ağustos tarihinde yüz yüze eğitimle açılması kararı alınmış ancak Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda yüz yüze eğitime geçiş tarihi 21 Eylül’e uzatılmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!