1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim Önce Ailede Başlar - İyi Bir Veli ve Ebeveyn Olmak Herkesin Asli Görevidir
Eğitim Önce Ailede Başlar - İyi Bir Veli ve Ebeveyn Olmak Herkesin Asli Görevidir

Eğitim Önce Ailede Başlar - İyi Bir Veli ve Ebeveyn Olmak Herkesin Asli Görevidir

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin de öğretmenlere yapılan haksız eleştirilere tepki gösterdi. Herkesin hep beraber şapkayı önüne koyarak düşünmesi ve çocuklar için, çocuklara manevi değerleri öğretmen için neler yaptığını düşünmesi gerektiğini

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müsteşarı Yusuf Tekin’de öğretmenlere karşı yapılan haksız saldırılara karşı sessiz kalmadı! Gerek sınıf için de gerekse sınıf dışında kutsal meslek öğretmenliğe karşı saldırıların, yapılan yanlışların ardı arkası kesilmiyor.

Bilindiği üzere son olarak da bir meslek lisesinde yaşanan elim olayı hepimiz biliyoruz. Öğrenci öğretmene son derece saygısız hareketlerde bulunuyor ve öğretmen sabırla öğrenciye karşı koymamak için kendini tutuyor.

Çünkü en ufak bir hareketinde soruşturma hatta meslekten ihraç söz konusu! İhraç olmasa da şimdilik öğrenci yerine maalesef öğretmene disiplini sağlayamadığı için soruşturma açılıyor. Umarız Yusuf Tekin’in açıklamasının ardından soruşturma sona erer ve öğrenci için gerekli işlem yapılır. Öğrenci için ne yapılabilir derseniz, en fazla okul değişikliği o kadar!

Müsteşar Tekin de konuyla ilgili olarak öğretmenlere karşı yapılanlara tepkisini gösterdi. Sosyal medyada yaptığı açıklamada öğretmenlere yüklenme modasının başladığını ve bir iki hatanın tüm camiaya yüklenmemesi gerektiğini belirtti.

Öğretmenlere saygısızlık yapanların bizim çocuklarımız olduğunu ve çocuklara gerekli eğitimin öncelikle ailede verilmesi gerektiğini belirtti. Örf, adet ve saygı gibi değerlerin sadece okulda olmadığını ve bunun sadece öğretmen tarafından verilemeyeceğini belirtti.

Ailelere de seslenen Tekin, çocuklarımıza bu değerleri öğretmen için neler yapıldığını bakılması gerektiğini ve iyi bir beli olmanın yanı sıra iyi bir ebeveyn olunması gerekliliğini savundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler