1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Eğitim Sen 13 Şubat Cuma, Yarın İş Bırakıyor
Eğitim Sen 13 Şubat Cuma, Yarın İş Bırakıyor

Eğitim Sen 13 Şubat Cuma, Yarın İş Bırakıyor

Laik - Bilimsel, Anadilinde Eğitim ve Demokratik Yaşam İçin 13 Şubat Cuma Günü Eğitim Sen İş Bırakma Eylemi Yapacak

A+A-

Laik ve bilimsel eğitim, anadilinde eğitim özgürlüğü ve demokratik yaşam hakkını savunmak için 13 Şubat Cuma günü Eğitim Sen iş bırakma eylemi yapacak.

Ayrıca yarınki boykot çağrısına Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) , Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) temsilcileri de boykota destk vereceklerini açıkladılar. Bu katılım açıklaması tüm dernek ve kurumlar adına Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Gümüş tarafından yapıldı.

Basın açıklamasında eğitim sistemindeki yozlaşmalar, siyasi hedeflere ve ideolojilere göre yöneltme, baskı ve dayatmaya karşı yapıldığı belirtildi. Eğitimdeki 4+4+4 sistemi dayatmasına 19. Milli Eğitim Şurasında alınan kararlara karşı da eylem kararlılıklarını dile getirdiler.

Basın açıklamasına ulaşmak ve tam metni indirmek için TIKLAYINIZ

Eğitim-Sen Merkez Yürütme Kurulu Kararı için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.