Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Hakkında Tüm Detaylar!

Günlük hayatta karşılaşacağımız riskler ve tehlikelere karşı kendimizi ve sevdiklerimizi güvence altına almak için pek çok sigorta yöntemi vardır.

71906
Daha Fazla Göster

Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Hakkında Tüm Detaylar!

Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Hakkında Tüm Detaylar!
Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Hakkında Tüm Detaylar!

İlk akla gelenler hayat sigortası, sağlık sigortası ve trafik sigortasıdır fakat çocuklu ailelerin dikkate alması gereken en önemli sigorta türlerinden biri de eğitim sigortasıdır.

Diğer sigortalardan ayrı olarak, kişinin kendini değil çocuklarını güvence altına almasıdır. Çocuklu ailelerde, ebeveynin başına bir kaza veya vefat gelmesi durumunda, çocukların eğitim ve öğretim hayatlarının devam etmesini sağlayan sigorta, ekonomik bir güvence sağlarken aynı zamanda tüm eğitim seviyeleri için geçerlidir.

Doğru bir eğitim planlaması yaparak, çocuklarınızın yaşam boyu eğitim durumunu güvence altına alabilirsiniz. Bu sebeple farklı seçeneklerin yanında sigorta yaptırmak da oldukça garanti bir yöntemdir. Sigorta kapsamında kişilerin bir kaza sonucu vefat durumu ya da kalıcı bir sakatlığa maruz kalmaları gerekmektedir. Poliçeler vefat teminatı veya kalıcı sakatlık teminatı şeklinde hazırlanmaktadır. Bazı sigorta şirketleri sigorta poliçesini bu şekilde planlarken, bazıları ise ebeveynin vefatının yanı sıra hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet teminatlarını da sigorta kapsamı içinde olması şeklinde planlamaktadır.

Kaza sonucu vefat durumu haricinde, kanser ve kalp krizi gibi kritik hastalıkların yaşanması durumunda, bu durumları poliçe içerisine almayan ve tazminat ödemesi yapmayan sigorta şirketleri de bulunmaktadır. Bu sebeple sigorta yaptırmak istendiğinde, sigorta şirketinin sunduğu poliçe detaylarının dikkatlice incelenmesi, başka sigorta şirketleri ile karşılaştırma yapılması ve teminatları size en uygununu seçmek daha faydalı olacaktır.

Şartları Nelerdir?

Sigorta yaptırırken bazı detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Bu detaylar şu şekilde sıralanabilir;

  • Başvuru için 18 ila 70 yaş arasında olmak gerekmektedir.
  • Yalnız sigorta sahibinin başına bir kaza veya vefat gelmesi durumunda sigorta tazminatı ödemesi yapıldığı unutulmamalıdır.
  • Sigorta başvurusu sırasında doğru ve eksiksiz bilgi vermek gerekmektedir.
  • Sigorta tazminatından tam olarak faydalanabilmek için prim ödemelerini eksiksiz gerçekleştirmek gerekmektedir.

Kimler Yararlanabilir?

Kimler Yararlanabilir?
Kimler Yararlanabilir?

Bir çocuğun eğitim hayatını garanti altına almak isteyen her birey yaralanabilir. Sadece kendi çocuklarını ekonomik güvence altına almak isteyen birinci dereceden ebeveynleri içermemektedir. Kişiler bir yakınlarının çocukları için de kendi adlarına eğitim sigortası yaptırabilirler.  Teyze, dayı, amca, hala, dede veya büyükanne gibi söz konusu çocuğun yakınlarından olan insanlar da lehtar olarak bir çocuğu göstererek eğitim sigortası yaptırmak hakkına sahiptirler.

Nasıl Yapılır?

Eğitim sigortası yaptırmak için bir sigorta şirketine başvurmak ve detayları incelemek yararlı olacaktır. Sunulması istenen eğitim içeriği ve kalitesine göre poliçede yer alan detaylar değişebilmektedir. En az 4 en fazla 20 yıllık süreler ile yaptırılabilen eğitim sigortası, kişinin hayat planına göre şekillenebilir ve istekleri doğrultusunda hazırlanabilmektedir.

Birikimli Hayat Sigortası Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitim Sigortası Nedir? Eğitim Sigortası Hakkında Tüm Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!