1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Eğitimde Başarı İstiyorsak Yöneticileri Mülakatla Değil Liyakatla Seçmeliyiz
Eğitimde Başarı İstiyorsak Yöneticileri Mülakatla Değil Liyakatla Seçmeliyiz

Eğitimde Başarı İstiyorsak Yöneticileri Mülakatla Değil Liyakatla Seçmeliyiz

Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlüğü için görevde yükselme sınav sonuçlarını açıkladı. Sözlü sınav sonuçları açıklandı ama MEB’in MÜLAKAT inadı devam ediyor. Yönetici atamalarından, öğretmen atamalarına mülakat eğitimde başarı getirmeyecektir!

A+A-

15 Ekim 2018 itibarıyla Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından yol haritası açıklanacak. MEB’in yeni yol haritasında Anadolu Eğitim Sendikasının ilk beklentisi MÜLAKAT konusunun ele alınması ve LİYAKAT’ın tesis edilmesi adına iş ve işlemlerin başlatılmasıdır.

Gerek yönetici alımlarında gerekse öğretmen alımlarında mülakatın etkisi liyakati sıfırlamaktadır. Liyakatsız yönetici atamaları ile de MEB’de başarı nasıl sağlanacaktır? MEB’in üzerinden durması gereken ve eğitimde başarı için mülakat engelinin kesinlikle kaldırılması şarttır.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, dün açıklanan MEB şube müdürlüğü GYS sonuçlarının ardından sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Öğretici’nin komuyla ilgili açıklamaları şu şekildedir:

3- Anadolu Eğitim Sendikası olarak her zaman söylüyoruz; mülakat uygulaması MEB'e zarar vermektedir, eğitimciler arasında ayrışmaya neden olmaktadır. Eğitimde başarı istiyorsak yöneticilerimizi MÜLAKAT ile değil LİYAKAT ile seçmeliyiz.

2- Sonuçların açıklanmasının ardından tarafımıza ulaşan bilgilere göre mülakat puanı yazılı puanının üstünde, yazılı puan ile aynı verilenler olduğu gibi mülakatta tüm soruları bilmesine rağmen yazılı puanın altında alanlarda mevcuttur.

1- Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavı sonuçlarını açıkladı. Güncellenen puanlar nedeniyle mülakata katılacaklar için de takvimi ilan etti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler