EGM 10 bin polis memuru alım başvuruları başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 10 bin polis memuru adayı başvuruları başladı. EGM Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 18. Dönem POMEM kapsamında 10.000 polis memuru alım başvuruları başladı.

23380
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 10 bin polis memuru adayı başvuruları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 18. Dönem POMEM kapsamında 9.000 erkek ve 1.000 kadın olmak üzere toplam 10.000 öğrenci alınacak. Polis memuru adaylarının başvuru yapabilmeleri için lisans mezunu olmaları, 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60,00 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 48,00 puan alanlar da başvuru yapabilecek. (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır) Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adaylar polis memuru olarak atanacaklar. POMEM 10 bin polis memuru adayı alımına ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden duyurulacak.

Başvuru yapabilmek için, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) gerekiyor. Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, sağlık durumu yönünden, sağlık şartları yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak şartları aranmakta. Adaylar başvurularını 19 Ağustos 2016 tarihlerine kadar Polis Akademisi Başkanlığına yapabilecekler. Detaylı bilgi ve ilan metni için tıklayınız.  

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0