1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. EGM, 2017/12 Kadrolu Hizmetli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
EGM, 2017/12 Kadrolu Hizmetli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

EGM, 2017/12 Kadrolu Hizmetli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğüne alınacak kadrolu personel (hizmetli) alım ilanı kapsamında 2017/12. Dönem hizmetli alımı başvuru sonuçları ve en düşük KPSS puanı açıklandı.

A+A-

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde 27 personel (Hizmetli) alımı için başvuru sonuçları açıklandı.

EGM hizmetli alımı en düşük KPSS puanı da 83,82527 olarak açıklandı. 2016 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday sözlü veya uygulamalı sınava çağrıldı.

Sözlü veya uygulamalı sınav adayların; Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü, Genel yetenek ve genel kültürü, Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav sonrası kesin başarı nasıl belirlenecek? Kesin başarı listesi, sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan sonra belirlenecek olup, adayların merkezi sınav (2016 yılı KPSS-P94) ile sözlü ve/veya uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanacaktır.

Puanları eşit olan adaylardan, merkezi sınavda aldığı puan yüksek olan, bunun da eşitliği halinde yaşı büyük olan aday üst sırada yer alacaktır. Hesaplanan sıralamaya göre atanmaya hak kazanan adaylar belirlenecektir. Ayrıca asıl aday sayısı kadar yedek aday da belirlenebilir. EGM sonuç sayfası için TIKLAYINIZ. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler